۳۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۷
کد خبرنگار: 971
کد خبر: 83681411
۰ نفر

برچسب‌ها

جنیدی: تهران از گسترش روابط با کانبرا استقبال می‌کند

تهران - ایرنا - معاون حقوقی رئیس‌جمهوری در دیدار با سفیر استرالیا در ایران تصریح کرد، تهران از گسترش روابط با کانبرا استقبال می‌کند.

به گزارش معاونت حقوقی رییس جمهوری، لعیا جنیدی همچنین در این دیدار بر نقش فعال و پررنگ زنان ایرانی در عرصه های مختلف داخلی و بین المللی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه همواره روابط خوبی بین جمهوری اسلامی ایران و استرالیا برقرار بوده و پیش از نیم قرن از این روابط حسنه رسمی می‌گذرد، تصریح کرد: تهران از گسترش روابط با کانبرا استقبال می‌کند.
جنیدی همچنین تحولات نظام حقوقی ایران در زمینه حقوق زنان و پیشرفت‌های حاصل شده و نیز زمینه‌های بالقوه‌ای که برای بهبود وضعیت وجود دارد را تبیین کرد.

جنیدی پیرو سوال سفیر استرالیا، لوایح چهارگانه ناظر به شفافیت مالی مربوط به اصلاح قوانین مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم که نهایی شده و معاهدات مربوط به دو موضوع فوق و مشکلات پیش روی تکمیل فرایند تصویب و الحاق به این دو معاهده را تشریح کرد.

وی آئین نامه اجرایی قانون مقابله با پولشویی و ابعاد مختلف آن را هم به سفیر کشور استرالیا توضیح داد تا در جریان مذاکرات هفته جاری در گروه اقدام مالی همکاری لازم را کند.

سفیر جدید استرالیا نیز در این دیدار با اشاره به میهمان نوازی و محبت دولت و ملت ایران تاکید کرد: نقاط مشترک برای توسعه و تعمیق روابط بین دو کشور وجود دارد.

«لیندال جین سکز» از گسترش روابط استقبال کرد و در عین حال، خواستار کمک معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری در برخی مسائل انسانی مربوط به کشورش شد.

در این دیدار حقوق زنان در نظام‌های حقوق عرفی (کامن‌لا)، حقوق نوشته (حقوق رومی - ژرمنی)، حقوق اسلام و حقوق موضوعه ایران مورد بحث قرار گرفت. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =