حضور حداکثری مردم در انتخابات در تاریخ ایران ماندگار خواهد شد

مشهد- ایرنا- حضور مردم در پای صندوق های رای نشانه اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران است و شرکت حداکثری اقشار مختلف مردم در این رویداد ملی در تاریخ ایران اسلامی ماندگار خواهد شد.

رییس حوزه انتخابیه شهرستان‌های تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح آباد روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در این برهه از زمان هر رای مردم، تیری بر قلب دشمن و یک سنگر پدافندی در مقابل دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران است.
مرتضی حمیدی افزود: در شرایطی که برخی کشورهای همسایه دچار مشکل هستند، جمهوری اسلامی ایران در سایه حضور مردم و اقتدار نیروهای مسلح در امنیت و آرامش کامل به سر می‌برد و حضور تاریخی مردم در پای صندوق های رای اهداف شوم دشمنان را در همه حوزه ها خنثی خواهد کرد.

وی ادامه داد: همدلی، وحدت و انسجام یکی از مهمترین محورهای انتخابات پیش رو است که عامل مهمی برای خنثی کردن توطئه های دشمنان می‌باشد و در هر شرایطی باید این وحدت و همدلی حفظ شود.
وی گفت: عرصه انتخابات و حضور گسترده در آن نمادی از همبستگی و انسجام ملی است که باید با سالم سازی، قانونمندی و احترام به آرای مردم، نامزدهای اصلح انتخاب شوند.
وی همچنین بر الگو قرار دادن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور حداکثری مردم در انتخابات تاکید کرد و افزود: یکی از مهمترین اتفاقات سیاسی کشور در سال جاری انتخابات دوم اسفند ماه است که همه ما وظیفه داریم با حضور حداکثری خود به آن جلوه‌ای دیگر ببخشیم.
رییس حوزه انتخابیه شهرستان‌های تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح آباد ادامه داد: مردم ایران اسلامی همواره در همه عرصه ها پایبندی خود را به نظام نشان داده‌اند و در برهه حساس کنونی در مقابل هجمه های دشمنان ایستادگی کرده و اجازه نخواهند داد کوچکترین خدشه‌ای به آرمان های این نظام مقدس وارد شود.
وی گفت: مردم ایران با وحدت و انسجام همیشگی خود پای صندوق های رای حاضر خواهند شد و پایه های این نظام را مستحکمتر خواهند کرد. 

حوزه انتخابیه تربت‌جام تایباد، باخرز و صالح آباد دارای یک کرسی نمایندگی مجلس است، این حوزه انتخابیه ۲۷۱ شعبه اخذ رای در انتخابات دوم اسفند ماه دارد.

۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.  

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه امسال به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.  

انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز برای انتخاب یک نماینده خراسان رضوی در آن مجلس به طور همزمان در این استان برگزار می‌شود.

۶ نفر از ۸۸ نماینده مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان خراسان رضوی در جمع خبرگان هستند.

شهرستان تربت‌جام با ۲۲۵ هزار نفر جمعیت در ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =