کدخدایی: ناظران در برخورد با تخلفات انتخاباتی مماشات نکنند

تهران- ایرنا- سخنگوی شورای نگهبان در مراسم افتتاح ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: هیچ کدام از ناظران در برخورد با تخلفات، مماشات نکنند و ما هم در تهران هیات‌های نظارت را پشتیبانی خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، عباسعلی کدخدایی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران برآمده از تلاش‌ها و ایثارگری‌های شهدا و با هدایت‌های رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری ادامه یافته است.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: دشمنان مردم و منافع ملی کشور، با تهدیدهای خودشان قصد دارند مردم را ناامید کنند و مقامات آمریکایی و رسانه‌های خارجی هر روز تبلیغاتی منفی را مطرح میکنند اما مردم در این ۴۱ سال نشان داده‌اند که به این اباطیل گوش نداده و با انسجام بیشتر در صحنه‌های انقلاب اسلامی حاضر بودند.

کدخدایی خاطرنشان کرد: حضور مردم در تشییع سردار دل‌ها و سایر مراسمات دلبستگی خودشان به خدمت‌گزاران و نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشان داده است.

وی یادآور شد: انتخابات یکی از آن صحنه‌هایی بوده که مردم همیشه حضور پرشوری داشته‌اند و هیچ‌گاه به سخنان بیهوده دشمنان توجه نداشته‌اند.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: باید به تعبیر مقام معظم رهبری، مجلسی قوی و کارآمد، با نمایندگانی مومن و شجاع، تشکیل شود.

کدخدایی اضافه کرد: انتظار این است که مجلسی در طراز جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم و که این مجلس در جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام بردارد.

وی عنوان داشت: انتخابات یک جشن ملی است و همه‌ مردم با حضور در پای صندوق‌های رای، این نظام مقدس را گرامی می‌دارند.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: این یک تکلیف شرعی و الهی است که این نظام برآمده از خون شهدا را پاسداری کنیم و این پاسداری از طریق حضور در پای صندوق‌های رای انجام می‌شود.

کدخدایی یادآور شد: همیشه انتخابات در کشور ما، در نگاه دوست و دشمن، موجب تقویت پایه‌های نظام بوده و هست.

وی اضافه کرد: شورای نگهبان یک داور ملی است و همه ناظران وظیفه‌ای ملی دارند که با تخلفات انتخاباتی علی‌السویه برخورد کنند.

سخنگوی شورای نگهبان بیان کرد: برای دریافت گزارش‌های مردمی از تخلفات انتخاباتی، سامانه‌ای به نام مردم ناظر توسط شورای نگهبان راه‌اندازی شده و ما تاکنون گزارش‌های متعددی را از طریق این سامانه دریافت کرده‌ایم و همکاران استانی موظفند که ضمن بررسی این گزارش‌ها، نتایج را به ما اعلام کنند.

کدخدایی تصریح کرد: همه‌ ما مسوولیت داریم که از آرای تک تک مردم صیانت کنیم و به تعبیر رهبر معظم انقلاب رای مردم را حق‌الناس تلقی کنیم و این شدنی نیست مگر با اجرای دقیق قانون.

وی اضافه کرد: هیچ کدام از ناظران در برخورد با تخلفات، مماشات نکنند و ما هم در تهران هیات‌های نظارت را پشتیبانی خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha