شورای شهر مشهد همگان را به مشارکت در انتخابات فراخواند

مشهد- ایرنا- شورای اسلامی شهر مشهد با انتشار پیامی آحاد مردم، به ویژه شهروندان مشهدی را به حضور گسترده و مشارکت حداکثری در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری فراخواند.

در این پیام که روز چهارشنبه منتشر شد آمده‌: پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد با گرامیداشت اربعین سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نماد انسجام و وحدت ملی، بارها بر لزوم وحدت، هم‌افزایی و همگرایی همه جریانها، گروهها و جناحهای سیاسی برای اصلاح امور، رفع نارساییها، بهبود شرایط زندگی مردم و ارتقای شاخصهای کیفی جامعه تأکید داشته و همواره منش و سیاست خود را بر همین اصل استوار ساخته است. با وجود همه مشکلات و تنگناهای موجود، این مهم در نیمه ابتدایی دوره فعالیت شورای پنجم شهر مشهد به‌ شکل کامل اجرا شده که حاصل آن نیز پیشبرد اهداف مدیریت شهری مشهد برای ارتقای سطح کیفی خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور امام نور و رحمت حضرت امام رضا(ع) و همچنین افزایش اعتبار و جایگاه نخستین کلانشهر مذهبی جهان تشیع در منطقه شده است.

در ادامه پیام اعضای شورای اسلامی شهر مشهد افزوده شده: ما بر این باوریم که اختلاف‌سلیقه‌ها و اختلاف‌نظرهای سیاسی یا فرهنگی نمی‌تواند و نباید مانع خدمت به مردم و پیشرفت در اهداف عالیه نظام باشد. مدل کوچک تعامل شورای اسلامی شهر مشهد با نمایندگان این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و سایر نهادهای حاکمیتی ظرفر دو سال اخیر نشان داد که باوجود اختلافات دو گروه در مبانی و تفکرات سیاسی، می‌توان در راه اصلاح امور و بهبود شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم گامهای مثبت و تأثیرگذاری برداشت. از این‌ رو و با وجود محدودیتهای ایجادشده در ورود نامزدهای تمام سلایق سیاسی به رقابت انتخاباتی، همچنان اعتبار ایران اسلامی و ساختن کشورمان در اولویت امور است. پس بر همه ما از تمام گروهها، دسته‌ها و اقلیتها فرض است که با حضور در پای صندوق رای از بین نامزدهای موجود افراد اصلح با شایستگی‌های لازم را انتخاب و به خانه ملت روانه کنند تا در مسیر پیشرفت ایران اسلامی خلل و توقفی ایجاد نشود. 

هم‌اینک ۶۷۴ نامزد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای تصاحب ۱۸ کرسی نمایندگی جمعیت شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در خانه ملت، در حال تبلیغات و رقابت هستند.  

از این میان ۳۰۰ نامزد در حوزه انتخابیه مشهد و کلات که بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی است، فعالیت تبلیغاتی دارند.

بر این اساس برای تصاحب هر کرسی نمایندگی مردم خراسان رضوی در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۳۷ نامزد و در حوزه انتخابیه مشهد و کلات ۶۰ نامزد رقابت می‌کنند.

چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت واجد شرایط رای دادن در خراسان رضوی روز جمعه آتی آرا خود را با حضور در چهار هزار و ۲۳ شعبه رای‌گیری، به صندوقهای انتخابات مجلس یازدهم خواهند سپرد.

همچنین برای دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت سه و نیم میلیون نفری حوزه انتخابیه مشهد و کلات که واجد شرایط رای داده هستند هزار و ۵۰۷ شعبه رای‌گیری برپا می‌شود.

ستاد انتخابات یازدهمنی دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان رهبری در خراسان رضوی ۷۵ هزار نفر را به عنوان عوامل اجرایی این انتخابات در سطح استان بسیج کرده و بکار گرفته است.

پیش از این ۶۶ درصد از مجموع هزار و ۵۴ داوطلب نامزدی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان خراسان رضوی تایید صلاحیت شده‌اند.  
حوزه انتخابیه مشهد شامل بخش مرکزی این شهرستان و شهرستان کلات با پنج نماینده، حوزه نیشابور شامل شهرستانهای فیروزه و نیشابور با دو نماینده، حوزه انتخاباتی سبزوار شامل شهرستانهای جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و سبزوار با دو نماینده، حوزه انتخاباتی درگز منحصر به همین شهرستان با یک نماینده، حوزه قوچان شامل شهرستانهای فاروج و قوچان با یک نماینده، حوزه فریمان شامل شهرستانهای سرخس و فریمان و بخشهای احمدآباد و رضویه شهرستان مشهد با یک نماینده، حوزه کاشمر شامل شهرستانهای بردسکن، خلیل‌آباد و کاشمر با یک نماینده، حوزه تربت‌حیدریه شامل شهرستانهای زاوه، مه‌ولات و تربت‌حیدریه با یک نماینده، حوزه انتخاباتی گناباد شامل شهرستانهای بجستان و گناباد با یک نماینده، حوزه خواف شامل شهرستانهای رشتخوار و خواف با یک نماینده، حوزه تربت‌جام شامل شهرستانهای تایباد، باخرز، صالح‌آباد و تربت‌جام با یک نماینده و بالاخره حوزه انتخاباتی چناران شامل شهرستانهای بینالود (طرقبه‌شاندیر) و چناران با یک نماینده در مجلس شورای اسلامی، ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی را تشکیل می‌دهند.

انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز با حضور و رقابت ... نامزد برای انتخاب یک نماینده خراسان رضوی در آن مجلس، روز دوم اسفند ماه آتی در این استان برگزار می‌شود. مرحوم آیت‌الله سیدمحمود شاهرودی نماینده مردم خراسان رضوی در خبرگان رهبری پارسال درگذشت. شش نفر از ۸۸ نماینده مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان خراسان رضوی در جمع خبرگان هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha