حضور گسترده در انتخابات ادامه مسیر شهدا و ایثارگران است

تهران - ایرنا - رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ایثارگران برای دفاع از انقلاب اسلامی تلاش‌های بسیاری کرده‌اند و امروز مشارکت حداکثری در انتخابات ضامن ثبات و تقویت نظام جمهوری اسلامی و در واقع امتداد راه و خواست شهدا و ایثارگران است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از معاونان و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ضرورت مشارکت گسترده مردم در انتخابات، افزود : ایثارگران عزیز نیز مانند سایر اقشار مردم مثل همیشه حضور پرشوری در پای صندوق‌های رأی خواهند داشت. شهدا، جانبازان و ایثارگران تلاش و جانفشانی‌های بسیاری برای پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی داشته‌اند.
وی ادامه داد: ایثارگران در دوران دفاع مقدس و سال‌های بعد از آن برای دفاع از کشور و انقلاب اسلامی تلاش‌های بسیاری کرده‌اند و امروز مشارکت حداکثری در انتخابات علاوه بر تعیین سرنوشت مردم به دست خودشان، ضامن ثبات و تقویت نظام جمهوری اسلامی و در واقع امتداد راه و خواست شهدا و ایثارگران است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به انتخاب تمام بخش‌ها و ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران توسط مردم گفت: تمام مسئولان به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم با رأی مردم انتخاب می‌شوند. انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی نیز برای انتخاب تصمیم گیران اصلی حوزه قانون‌گذاری کشور انجام می‌شود. مشارکت مردم در این انتخابات مانند همیشه نشان‌دهنده دخیل بودن مردم در اداره امور است که باعث تقویت نظام و افزایش اعتماد مردم می‌شود و دشمنان را نیز ناامید خواهد کرد.

۲۲ اسفندماه سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ مبنی بر تأسیس بنیاد شهید
معاون رییس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به پیش رو بودن اسفندماه و روز شهید گفت: ۲۲ اسفندماه سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ مبنی بر تأسیس بنیاد شهید است که به نام روز شهید نام‌گذاری شده است. از سال ۱۳۹۲ به این سو برنامه‌های متعددی برای گرامی داشت این روز برگزار می‌شود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در سال ۱۳۹۲ و پیش از برگزاری نخستین دوره مراسم ویژه گرامی داشت روز شهید بر اساس نظرسنجی انجام شده حدود یک‌درصد از مردم با این روز آشنایی داشتند. با فعالیت‌های صورت گرفته در طول سال‌های گذشته در حال حاضر میزان این آشنایی به بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی تأکید کرد: برای گرامی داشت روز شهید در سال جاری نیز برنامه‌های متعدد فرهنگی در نظر گرفته شده است که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در سراسر کشور اجرایی خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =