کرونا در چین، خلبان‌های خارجی را بیکار کرد

پکن-ایرنا-به دنبال شیوع کرونا و لغو هزاران پرواز ورودی و خروجی چین و کشورهای دیگر ، خلبان های خارجی مستخدم در این کشور چین را ترک کردند.

روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست متعلق به شرکت علی بابا چین گزارش کرد : بسیاری از این خلبان ها پیش از آنکه حقوقی دریافت کنند ، کشور را ترک کرده اند.

گزارش حاکی است که امنیت شغلی خلبانان چینی تضمین شده است اما در دو ماه گذشته همزمان با کاهش ساعات پرواز ، حقوق آنها کاهش چشمگیری داشته است. 

کرونا که تاکنون جان بیش از ۲ هزار نفر را در چین گرفته  است باعث شد تا تنها در یک هفته گذشته بیش از ۸۰ درصد از پروازهای ورودی و خروجی به چین لغو شود.

اگرچه ناوگان های هواپیمایی چین درباره این موضوع با رسانه ها ارتباطی نداشته اند اما گزارش این روزنامه حاکی است که تقریبا همه خلبان های خارجی از چین رفته اند و تا زمانی که وضعیت بهبود نیابد ، به کشور باز نمی گردند.

سازمان هواپیمایی کشوری چین آماری منتشر کرده است که نشان می دهد شمار خلبان های خارجی در چین از سال ۲۰۱۰ میلادی تاکنون دوبرابر شده و به یکهزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

چین پیش بینی کرده است به دلیل مرفه شدن طبقه متوسط تقاضا برای پروازها افزایش خواهد یافت و این کشور تا دو دهه دیگر به ۱۲۴ هزار خلبان نیاز خواهد داشت.

چین هر سال به خلبان های خارجی نزدیک به ۳۰۰ هزار دلار حقوق و مزایا می دهد. برای همین بسیاری ازخلبان ها امیدوار به حفظ شغل خود در این کشور هستند.

شمار مبتلایان به کرونا در سطح جهان از مرز ۷۵ هزار نفر فراتر رفته و ۲۰۱۰ نفر جانشان را از دست داده اند .

کمیسیون بهداشت ملی چین اعلام کرده است که همچنان اصلی ترین راه انتقال ویروس به افراد ارتباط و از طریق بزاق دهان است . با این حال تاکید کرده است که افراد به هیچوجه نباید در یک محیط دربسته که آلوده به ویروس است ، قرار گیرند زیرا این خطر ابتلا را افزایش می دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =