۳۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۳
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83681195
۰ نفر

برچسب‌ها

مهاجران ناامید از بهبود وضعیت اقتصادی در آلمان

تهران- ایرنا- نظرسنجی جدید از مهاجران در آلمان نشان می‌دهد که اکثر آنها نسبت به بهبود وضعیت اقتصادی این کشور در آینده تردید دارند.

به گزارش روز چهارشنبه تارنمای دویچه وله،اداره رسیدگی به امور مهاجران و پناهندگان آلمان (بامف) که از سال ۲۰۱۶ میلادی به این سو، از افرادی که بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ به آلمان مهاجرت کرده‌اند، نظرسنجی می‌کند، در آخرین نظرسنجی این اداره که در سال ۲۰۱۸ صورت گرفته و نتایج آن به تازگی منتشر شد، نشان می دهد سه‌چهارم مهاجران از رفتار آلمانی‌ها ابراز رضایت دارند.
با این حال آنچه باعث نگرانی اکثر پرسش‌شوندگان می‌شود، عدم اطمینان آنها از بهبود وضعیت اقتصادی است.
بامف در نظرسنجی‌ها به این نتیجه رسیده است که اکثر پرسش‌شوندگان با وجود رضایت نسبی از اوضاع، تلاش می‌کنند که وضعیت خود را بهبود ببخشند و در زمینه شغلی ترقی کنند.
بامف در سال ۲۰۱۶ نظر حدود چهار هزار و ۵۰۰ نفر پناهنده و مهاجر و در سال ۲۰۱۷ نظر بیش از پنج هزار و ۶۰۰ نفر و در سال ۲۰۱۸ نظر نزدیک به چهار هزار و ۳۰۰ نفر را جویا شده است.

این در حالی است که آلمان در سال های اخیر به واسطه تبلیغات احزاب و جنبش های راست افراطی، شاهد افزایش موج بیگانه ستیزی و اسلام‌هراسی بوده است.

براساس اعلام پلیس آلمان، در سال گذشته ۸۱۳ مورد جرایم ناشی از تنفر نسبت به غیرآلمانی ها به ویژه مسلمانان در این کشور شامل توهین، ارسال نامه های تهدیدآمیز، حملات فیزیکی و حمله به مساجد روی داده است.

این کشور اروپایی با بیش از ۸۱ میلیون نفر جمعیت، پس از فرانسه دومین جمعیت بزرگ مسلمانان در غرب اروپا را داراست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =