۳۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۹
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 83681151
۰ نفر

برچسب‌ها

رسوایی دیگر برای بوئینگ؛ کشف جسم خارجی داخل باک هواپیما

تهران – ایرنا - شرکت بوئینگ که این روزها با بحران شدید اقتصادی، کاهش فروش و ماجرای ادامه دار مشکلات فنی روبرو است، به تازگی اعلام کرده که در داخل باک هواپیمای های نو مدل ۷۳۷ مکس اجسام خارجی پیدا شده است.

به گزارش امروز تارنمای بی بی سی، این باک ها که در داخل بال های هواپیما تعبیه شده اند، در انبار نگهداری شده تا در مراحل بعدی مونتاژ به بدنه متصل شوند. اجسام مذکور حین اجرای برنامه های نگهداری متداول کشف شدند. مدیر برنامه ۷۳۷ به کارکنان خود گفته که این یافته مطلقاً غیر قابل قبول است.

بی بی سی در توضیح خبر می نویسد، ضایعات جسم خارجی (Foreign Object Debris) اصطلاحی فنی است که به هر گونه جسم و ماده ای که جزء هواپیما نبوده و می تواند باعث ایجاد مشکل شود، اطلاق می گردد.

این غول هواپیما ساز آمریکایی اعلام کرد که انتظار ندارد که این مسئله موجب تاخیر بیشتری در بازگشت ۷۳۷ مکس شود. بوئینگ احتمال داده که در میانه امسال (اوائل تابستان ۹۹) ۷۳۷ مکس دوباره اجازه پرواز یابد.

از مارس ۲۰۱۹ (اسفند ۹۷) و در پی دو سقوط مرگبار که منجر به کشته شدن ۳۴۶ نفر شد، تمامی مدل های ۷۳۷ مکس زمین گیر شده اند. این وضعیت بحرانی موجب شده تا سفارشات و تحویل بسیاری از جت های این شرکت به حالت تعلیق درآید.

بویینگ هفته پیش گزارش داد که در ماه ژانویه (دی و بهمن) هیچ سفارش جدیدی برای جت های تجاری دریافت نکرده، این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته این شرکت هواپیماسازی ۴۵ سفارش داشت. بویینگ همچنین در ماه جاری تنها ۱۳ هواپیمای تجاری تحویل داده است که این میزان، کاهش چشمگیری نسبت به ۴۶ سفارش تحویل داده شده در مدت مشابه سال گذشته را نشان می دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =