ایران در تولید دانش و ارائه خدمات توانبخشی جایگاه خوبی دارد

تهران - ایرنا - مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور توانبخشی با اشاره به اینکه ایران در تولید دانش و ارایه خدمات توانبخشی جایگاه خوبی دارد، گفت: توانبخشی از جمله حوزه‌هایی است که در کشورهای اطراف ما خیلی توسعه پیدا نکرده است، ما و ترکیه حرف اول را در منطقه در این زمینه می‌زنیم.

دکتر محمدتقی جغتایی روز جمعه در پاسخ به این سوال خبرنگار علمی ایرنا که جایگاه ما در تولید تجهیزات توانبخشی در منطقه چگونه است، اظهار داشت: توانبخشی ایران در منطقه جایگاه اول را دارد هم به لحاظ نیروی انسانی و هم به لحاظ تجهیزات و حتی خدماتی که ارایه می شود.

وی، به تنوع رشته‌های تحصیلی در این حوزه اشاره کرد و بیان داشت: در تاسیس دوره‌های دکترا و انواع متخصصان در حوزه طب فیزیکی و بقیه رشته‌ها، قابل مقایسه در منطقه نیستیم.

جغتایی با اشاره به اینکه مجموعه های فعال در حوزه توانبخشی باید با علم روز پیش بروند، گفت: علاوه بر استانداردسازی تکنولوژی های جدید در کشور، مجموعه های این حوزه باید ابزار جدید و تکنولوژی های نوین که در دنیا وجود دارد را بومی سازی کنند تا افراد از آنها استفاده کنند.

وی به اعمال تحریم علیه کشور اشاره کرد و گفت: در شرایط تحریم و فشار اقتصادی دولت باید از افراد محقق و نوآور حمایت کند. دولت باید ریسک سرمایه گذاری را بپذیرد تا افراد نخبه وارد عرصه های جدید شوند و خدمات بهتری به مردم ارائه دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =