ستاد سه نامزد انتخاباتی متخلف در اسلامشهر تعطیل شد

تهران- ایرنا- فرماندار اسلامشهر گفت: تاکنون سه ستاد نامزدهای انتخابات که بدون اخذ مجوز فرمانداری در سطح شهر اعلام موجودیت کرده بودند، تبلیغات آنها توسط کمیته امحاء جمع آوری و ستادها تعطیل شد.

مسعود مرسلپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این حوزه انتخاباتی فرعی محسوب می شود، افزود: حدود هزار و ۶۰۰ نامزد انتخاباتی برای کسب ۳۰ کرسی با یکدیگر رقابت خواهندکرد.

وی اظهار داشت:‌ ۳۲۰ شعبه و به همین تعداد نیز صندوق اخذ رای برای انتخابات دوم اسفند در  این شهرستان در نظر گرفته شده که ۳۱۲ صندوق آن ثابت و هشت صندوق برای برخی از مناطق شهری و روستایی است.

وی با بیان اینکه ۳۳۶ هزار نفر واجد شرایط رای در این شهرستان وجود دارد، ادامه داد: مردم با جدیت و دقت در حال بررسی سوابق نامزدها هستند و مهمترین اصل مردم شهرستان اسلامشهر برای انتخاب نامزدها کارایی بر مبنای سوابق درخشان، سلامت گذشته نامزدها و اطرافیان آنها است.

مرسلپور گفت: براساس تجربه، در ۳۷ انتخاباتی که در کشور پس از استقرار نظام جمهوری اسلامی برگزار شد بیشترین تبلیغات نامزدها و هواداران آنها در دو روز آخر تبلیغات به اوج می رسد.

فرماندار شهرستان اسلامشهر خاطرنشان کرد: تمهیدات و تصمیمات امنیتی برای برگزاری انتخابات در نظر گرفته شده است و مشکل امنیتی برای برگزاری انتخابات در این شهرستان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در مجموع هفت هزار نفر عوامل اجرایی، انتظامی، نظارتی، بازرسی در برگزاری این انتخابات فعالیت می‌کنند،  تصریح کرد: تصمیمات امنیتی برای برگزاری انتخابات در نظر گرفته شده است و مشکل امنیتی برای انتخابات در شهرستان وجود ندارد.

مرسلپور افزود: به نامزدهای انتخاباتی تاکید و توصیه می کنم که قانون را رعایت کنند،  تصمیماتی در مجموعه فرمانداری و دادگستری شهرستان اسلامشهر برای برخورد با متخلفان نامزدهای تبلیغات انتخاباتی و نماینده های آنها گرفته شده است و با متخلفان به شدت برخورد می شود.

استان تهران در مجموع ۳۵ نماینده در مجلس دارد که  ۳۰ نفر از آنان را نمایندگان حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات تشکیل می‌دهند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان روز جمعه آینده دوم اسفند در سراسر کشور برگزار می‌شود.

در انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان در استان تهران ۱۷ نفر برای تصدی سه کرسی این استان با یکدیگر رقابت می کنند، این افراد جایگزین مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، آیت‌الله نصرالله شاه‌آبادی و آیت الله سیدابوالفضل میرمحمدی در مجلس خبرگان می شوند.  

تبلیغات نامزدهای انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان از هفدهم بهمن و مجلس شورای اسلامی از بیست و چهارم بهمن در سراسر کشور آغاز شده است و تا پایان روز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه سالجاری ادامه دارد.

 شهرستان اسلامشهر دومین شهر پرجمعیت استان تهران و نوزدهمین شهر ایران از لحاظ جمعیت است بر طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن (۱۳۹۵) مرکز آمار ایران این شهرستان در سال ۱۳۹۵، ۵۴۸ هزارو ۶۲۰ نفر جمعیت در ۱۲ کیلومتری شهر تهران واقع شده

است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =