نمایشگاه اسناد انتخاباتی بوشهر گشایش یافت

بوشهر-ایرنا- نمایشگاه اسناد انتخاباتی استان بوشهر روز چهارشنبه در آیینی در گالری سوره حوزه هنری بوشهر افتتاح شد.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر در آیین افتتاح این نمایشگاه افزود: از عموم مردم دعوت می‏‌شود با حضور در نمایشگاه با پیشینه این استان در عرصه انتخابات آشنا شوند.

امید پارسایی فر افزود: این نمایشگاه به واسطه اینکه اسناد مختلفی از سالیان گذشته را در خود جای داده نمایشگاهی جذاب برای شهروندان هم استانی است.

وی یادآور شد: از دستگاه‏‎ها و ظرفیت‌‏های موجود در استان بوشهر نیز انتظار می‌رود از فرصت نگارخانه سوره حوزه هنری بوشهر برای معرفی پیشینه جلایی و متعالی استان برای مخاطبان خود استفاده کنند.

پارسایی فر افزود: تجربه نمایشگاه اسناد انتخاباتی بوشهر یک تجربه ارزشمند و پیوندی میان تاریخ و اندیشه و پژوهش است زیرا ۳۶ سند خوب تاریخی در رابطه با پیشینه انتخاباتی در بوشهر به نمایش گذاشته‌است.

وی بیان کرد: این نمایشگاه بخوبی نشان دهنده این است که چه شخصیت‎هایی و در چه فضایی کار انتخابات را چه قبل و چه بعد از انقلاب با چه فراز و نشیب‏‌هایی انجام می‌‏دادند.

پارسایی فر اظهار داشت: اطلاعات انتخابات در مقطعی بوسیله بی سیم به ستاد مرکزی ارسال می‏‌شد و امروز با همه تکنولوژی و دستاوردهای که برای فناوری و نظارت بر عرصه انتخابات است نشان دهنده این است که سهم پیشینیان برای نگه داشتن حق رای در استان بوشهر سهمی متعالی بوده‌است.

مدیریت اسناد و کتابخانه ملی استان بوشهر نیز گفت: نمایشگاه اسناد انتخابات در استان بوشهر اسنادی از بازه زمانی ۱۲۸۹ تا ۱۳۶۳ است که با همکاری فرمانداری و حوزه هنری در نگارخانه سوره دایر شده و هم استانی‎ها می‏‌توانند از آن دیدن کنند.

نرگس صداقت افزود: این نمایشگاه از ۳۰ بهمن تا یک اسفند در نوبت صبح از ۹ تا ۱۲ و بعد از ظهر از ساعت ۱۷ تا ۲۰ پذیرای بازدید کنندگان است.

وی یادآور شد: اسناد در واقع اصالت یک کشور است که با توجه به این بازه زمانی امید است نمایشگاه شور و هیجانی در بین آحاد هم وطنان برای حضور پرشور در انتخابات داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =