بازار هنر، مخاطبان جشنواره تجسمی را افزایش می‌دهد

تهران- ایرنا- دبیر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت: نزدیک کردن دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به بخش بازار هنر در راستای افزایش رونق و مخاطب این رویداد رخ داده است.

 ابراهیم حقیقی دبیر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در حاشیه مراسم افتتاحیه این رویداد که روز گذشته در مجموعه فرهنگی هنری صبا برگزار شد، گفت: به نظرم کیفیت آثار جشنواره امسال نسبت به دوره قبل خصوصا در دو بخش عکاسی و نقاشی بهتر است. در بخش عکاسی یکی از دلایل تفاوت این است که ما در فراخوان اعلام کردیم مجوعه عکس هم پذیرفته می شود و از حالت تک‌عکس که رویکرد جشنواره در دوره های قبل بود خارج شدیم.

وی ادامه داد: عکس هایی که در این دوره از جشنواره هستند قابل تامل و شاخص هستند. همچنین در بخش چارخونه نیز از استان ها عکس های تامل برانگیزی را شاهد هستیم. در بخش نقاشی نیز شاهد آثاری هستیم که بسیار پر جرات و نوآورانه خلق شده اند.

حقیقی درباره موضوع گفتگوی هنرها و نمود آن در این دوره از جشنواره نیز گفت: این قدم های اول در این راستان بوده است و امسال شاید در ۲۰ درصد آثار بخش طوبای زرین بتوانیم این موضوع را مشاهده کنیم. باید در نظر داشته باشیم هنرمندان منتظر فراخوان برای خلق اثر نمی شوند و در بسیاری بخش ها از میان کارهایی که قبلا خلق کرده اند، اثر ارسال کردند. اما فراخوان امسال حتما دریچه های مهمی را در ذهن آنها باز کرده و باید منتظر نتایجش در دوره های بعد باشیم و تداوم این موضوع می تواند تاثیرگذار باشد.

دبیر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر همچنین درباره نزدیک شدن جشنواره به بخش بازار هنرهای تجسمی نیز گفت: این امر جهت پررونق و پرمخاطب شدن جشنواره اتخاذ شد. اینکه در جشنواره های سینما، تئاتر و موسیقی به هر حال این بُعد دیده می شود و اینجا هم می توان روی این بُعد ماجرا تامل کرد. این امکان را باید برای هنرمندان تجسمی قائل شویم که بتوانند در جشنواره اثری که ارسال کرده اند را بفروشند. خصوصا اینکه بسیاری از هنرمندان حاصر در بخش طوبای زرین جوانانی هستند که ممکن است موفق نشوند که به گالری ها بروند و گالری ها یا فضایشان پر است یا ترجیحشان این است که با آثار پیشکسوت ها نمایشگاه بگذارند. این جشنواره فرصتی است تا جوانان فضای حرفه ای تری را تجربه کنند.

دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از ۲۹ بهمن آغاز به کار کرده و تا ۵ اسفند در موسسه فرهنگی هنری صبا  واقع در خیابان طالقانی، ابتدای خیابان برادران مظفر برگزار می شود و ورود برای عموم مردم در بازدید از آثار این جشنواره و شرکت در نشست های پژوهشی آزاد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =