وظایف اعضای شعب رای در آستارا تشریح شد

آستارا - ایرنا - اعضای ۸۴ شعبه اخذ رای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در آستارا وظایف و تکالیف خود را برای صیانت از آراء مردم، در قالب کارگاه آموزشی فراگرفتند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا روز چهارشنبه در این کارگاه آموزشی در مسجد محمد رسول الله (ص) این شهرستان گفت: بار اجرایی و عمده مسئولیت انتخابات، بر دوش اعضای شعب است و دفترچه و دستورالعمل‌های انتخاباتی را مطالعه کنند و نمایندگان فرماندار، مدیریت صندوق ها را بر عهده دارند.

سامان ساسانیان اظهار کرد: راهبرد اصلی نظام اسلامی در انتخابات، مشارکت حداکثری است و ما مجریان نیز باید انتخاباتی سالم، قانونمند و اخلاق مدار را با رعایت اصل بی طرفی برگزار کنیم.

معاون فرماندار آستارا افزود: یکهزار و ۴۸۰ نفر در قالب هیات های اجرایی، نظارت و قسمت های دیگر برای برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه تلاش می کنند و تمام فرآیند انتخابات، به جز صدور برگه و شمارش آرا، الکترونیکی است.

وی تاکید کرد: سیستم های احراز هویت الکترونیکی از رای تکراری جلوگیری می کند و با وجود نیاز به شناسنامه و کارت ملی برای رای دادن، الزامی ‌برای همراه داشتن کارت ملی هوشمند نیست اما بدون شماره ملی از کسی رای ‌گیری نخواهد شد.

فرماندار و اعضای شورای تامین آستارا شامگاه سه شنبه از ستادهای نامزدهای مجلس شورای اسلامی در این شهرستان بازدید و از آنها به دلیل ایجاد بستر لازم برای مشارکت حداکثری تقدیر کردند.

 انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور و انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری در پنج استان، همزمان در دوم اسفند ماه برگزار خواهد شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و ۱۱ نامزد برای یک کرسی در مجلس شورای اسلامی رقابت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =