شمار واجدان شرایط رای در استان بوشهر ۷۸۳ هزار و ۳۳۳ نفر اعلام شد

بوشهر- ایرنا- مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسمات کشوری استانداری بوشهر گفت: شمار رای دهندگان در این استان ۷۸۳ هزار و ۳۳۳ نفر است که از این شمار ۴۲۰هزار و ۳۶۳ نفر معادل ۵۴ درصد مرد و ۳۶۲هزار و ۹۷۰ نفر معادل ۴۶ درصد زن هستند.

خسرودهقانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم شمار  واجدان شرایط رای دادن ۲۹۴ هزار و ۲۷۳ هزار نفر شامل ۲۰۳ هزار و ۲۲۷ نفر در شهرستان بوشهر، ۶۷ هزار و ۹۳۲ نفر در شهرستان گناوه و ۲۳ هزار و ۱۱۴ نفر در شهرستان دیلم هستند.

وی بیان کرد: در شهرستان دشتستان ۱۶۹ هزار و ۳۲۲ نفر واجد رای دادن و در دشتی و تنگستان ۱۰۷ هزار و ۸۷۱ نفر شامل ۵۷ هزار و ۲۵۵ نفر در دشتی و ۵۰ هزار و ۶۱۶ نفر در شهرستان تنگستان است.

مدیر کل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر گفت: واجدان شرایط حوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه ۲۱۱ هزار و ۸۶۷ نفر شامل ۷۵ هزار و ۵۱۷ نفر در شهرستان کنگان، ۳۸ هزار و ۸۳۵ نفر دیر، ۴۴ هزار و ۸۴۱ نفر جم و ۵۲ هزار و ۶۷۴ نفر در عسلویه هستند.

وی اضافه کرد: در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم ۶۹ درصد واجدان شرایط مربوط به شهرستان بوشهر، ۲۳ درصد مربوط به شهرستان گناوه و هشت درصد نیز مربوط به شهرستان دیلم است.

دهقانی بیان کرد: در حوزه دشتی و تنگستان نیز ۵۳ درصد واجدان شرایط مربوط به شهرستان دشتی و ۴۷ درصد مربوط به تنگستان است.

وی ادامه داد: در حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه نیز ۳۵درصد واجدان شرایط مربوط به شهرستان کنگان، ۱۹ درصد مربوط به دیر، ۲۱ درصد مربوط به جم و ۲۵ درصد مربوط به عسلویه است.

دهقانی یادآور شد: تعداد واجدان شرایط رای اولی استان نیز ۳۷ هزار و ۶۵۹ نفر هستند که از این تعداد، ۱۹ هزار و ۲۹۰ نفر مرد و ۱۸ هزار و ۳۶۹ نفر زن هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =