۳۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۸
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 83680846
۰ نفر

برچسب‌ها

 بازگشایی ۹۸ راه روستایی در استان زنجان

زنجان - ایرنا- معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان اعلام کرد: راهداران با تلاش‌های بی وقفه و با وجود برف سنگین راه ۹۸ روستای این استان را بازگشایی کردند.

جواد یوسفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش برف و کولاک شامگاه یکشنبه ۱۳۵ راه روستای این استان را بست.

به گفته وی، در حال حاضر ۳۷ راه روستایی در شهرستان های استان زنجان مسدود است که امروز بازگشایی می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: بیشترین راه روستایی مسدودی در شهرستان زنجان با ۱۲ مورد، هفت راه در ماهنشان و  ۱۰ راه نیز مربوط به شهرستان طارم است.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: راهداران با تمام امکانات در اختیار در تلاش برای بازگشایی راه های روستایی هستند تا تردد در آنها برقرار شود.
یوسفی تاکید کرد: کسانی که قصد تردد در جاده های استان زنجام را دارند می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه ۱۸۱۶ در تماس باشند.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این شماره هموطنان برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱ و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: رانندگان عبوری از جاده های کوهستانی این استان لوازم گرمایشی، تجهیزات ایمنی و زمستانی همراه داشته و خودروهای خود را به چراغ های مه شکن مجهز کنند.
یوسفی افزود: در صورت شرایط جوی نامساعد در جاده ها مسافران و رانندگان می توانند به طور موقت در نزدیکترین راهدارخانه اسکان داشته باشند.
به گفته وی، ۳۰ اکیپ راهداری در گردنه کوهستانی و صعب‌العبور این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
به گزارش ایرنا، استان زنجان ‭‭‭‭‭‭۵۲۷‬‬‬‬‬‬ راه روستایی دارد.
این استان پنج هزارو ‭‭‭‭‭‭۸۴۰‬‬‬‬‬‬ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این مقدار، ‭‭‭‭‭‭۲۰۰‬‬‬‬‬‬ کیلومتر آزاد راه، ‭‭‭‭‭‭۱۱۳‬‬‬‬‬‬ کیلومتر بزرگراه، ‭‭‭‭‭‭۳۴۲‬‬‬‬‬‬ کیلومتر راه اصلی و ‭‭‭‭‭‭۹۷۴‬‬‬‬‬‬ کیلومتر راه فرعی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =