مجلس آینده با رویکرد اقتصادی شکل می‌گیرد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان صداوسیما مشارکت بالای مردم را در انتخابات پپش‌روی مجلس شورای اسلامی حاوی پیام به دشمنان ملت عنوان کرد و گفت: مجلس آینده با رویکرد اقتصادی شکل خواهد گرفت تا در پیشرفت کشور تأثیرگذار باشد.

عبدالعلی علی‌عسگری ظهر امروز (چهارشنبه، ۳۰ بهمن) در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست هیات دولت گفت: مجلس به عنوان یکی از نهادهای فوق‌العاده مهم جمهوری اسلامی ایران در سرنوشت کشور موثر و در رشد و پیشرفت تاثیرگذار است و موجب اقتدار کشور می شود.

وی افزود: مجلس به دست مردم شکل می گیرد، ملت بزرگوار ایران با همت و جدیت وارد میدان شوند و به کاندیداهای خود رای بدهند. اگر با مشارکت بالا در انتخابات شرکت کنیم مجلس مستحکم تری خواهیم داشت و پیامی به دشمنان ملت ایران خواهیم داد. ایران کشوری قدرتمند است و با مشارکت بالا و امید به آینده مجلسی که شکل خواهد گرفت با رویکرد اقتصادی خواهد بود.

رئیس سازمان صدا و سیما افزود: مجلس آینده باید بتواند در رشد اقتصادی و پیشرفت کشور تأثیر گذار باشد. امیدوارم دوم اسفند (جمعه پیش رو و زمان برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی) روزی فرخنده، مبارک و باخیر و برکت برای ملت ایران باشد.

وی در پایان به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی معتقدند صداوسیما از یک جریان خاص حمایت می کند به پاسخ کوتاه خیر اکتفا کرد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان‌ دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفند سال جاری برگزار می شود. بنا به اعلام ستاد انتخابات استان تهران، شمار افراد واجد شرایط حق رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان، تعداد ۹ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۹۸۱ نفر است که تعداد ۲۰۰ هزار و ۱۹۸ نفر رای اولی هستند.  

در کل کشور ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد،  ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر کسانی هستند که با رسیدن به سن ۱۸ سالگی برای اولین بار می توانند در انتخابات شرکت کنند. تعداد ۶ هزار و ۶۸۹ شعبه اخذ رای نیز در استان تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری پیش بینی شده که از این تعداد،  ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای است.

با توجه به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری به طور همزمان در روز دوم اسفند ماه برگزار می شود در مجموع حدود ۱۳ هزار و ۳۷۸ صندوق اخذ رای و ۱۱ میلیون برگ تعرفه در شعب اخذ رای استان تهران پیش بینی و توزیع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =