تمام دستگاه‌ها مکلف به اجرای قانون هوای پاک هستند

تهران- ایرنا- مدیرکل حقوق عامه دادستان کل کشور گفت: قانون هوای پاک سه سال است که تصویب شده و تمام دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای آن هستند. 

احمد قاسمی روز چهارشنبه در چهل و سومین کار گروه ملی کاهش آلودگی هوا افزود: آلودگی هوا یکی از موضوعات مهمی است که موجب نارضایتی مردم شده است. 
وی اظهارداشت: سه سال از تصویب قانون هوای پاک می‌گذرد و با توجه به شرایط هوا باید اجرای مفاد آن از سوی دستگاه‌های اجرایی جدی گرفته شود و سازمان حفاظت محیط‌زیست به عنوان نهاد نظارتی باید به جای توصیه از نهادهای اجتماعی آبی بخواهد که قانون را رعایت کنند. 
مدیرکل حقوق عامه دادستان کل کشور ادامه داد: بر اساس قانون هوای پاک تولید سوخت استاندارد وظیفه وزارت نفت است و مکلف است به این وظیفه خود عمل کند. 
قاسمی افزود: اگر مازوت سوخت محسوب می‌شود و اینکه حد گوگرد آن غیراستاندارد است یا خیر، جزو وظایف سازمان حفاظت محیط‌زیست است که باید آن‌را اندازه گیری و اعلام کند و در آن صورت ما وزارت نفت را مکلف به اصلاح سوخت می‌کنیم. 
مدیر کل حقوق عامه دادستانی کل کشور تاکید کرد: باید با دستگاه‌هایی که قانون را اجرا نمی‌کنند با جدیت برخورد شود زیرا سلامت مردم در میان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =