الجزیره: ایرانیان برای حمایت از نظام رای می‌دهند

تهران – ایرنا – بخش انگلیسی شبکه الجزیره در گزارشی با موضوع نگاه مردم ایران به انتخابات پیش رو، گفت که بسیاری از مردم با وجود مشکلات اقتصادی، برای حمایت از نظام در انتخابات دوم اسفند مجلس شورای اسلامی شرکت خواهند کرد.

درسا جباری خبرنگار ایرانی شبکه قطری الجزیره در گزارشی از حس و حال عمومی پیش از انتخابات یازدهمین دوره مجلس برای تهیه گزارش میدانی از نظر مردم در باره انتخاب، به "ورامین" رفت و با یکی از نامزدهای این شهر ۲۸۰ هزار نفری و برخی از اقشار مردم گفت و گو کرد.

"داوود صفری" از اهالی ورامین که یک مغازه کوچک تعمیرگاه خودرو دارد، در توضیح اهمیت حضور و مشارکت مردمی در انتخابات به الجزیره گفت: اگر من و دوستانم و دیگران رای ندهیم پس چه کسی رای بدهد؟ چه کسی از حکومت حمایت کند؟ اگر ما نظام را تنها بگذاریم مسئولان ما هیچ کاری نمی توانند انجام دهند.

صفری به الجزیره گفت که معتقد است اقتصاد و معیشت ، مسئله اصلی است زیرا درآمدش به ریال و مخارجش تقریبا به دلار است.

خبرنگار الجزیره گفت که در ورامین ۱۹۵ هزار نفر رای دهنده واجد شرایط زندگی می کند و سهم این شهر از مجلس یک کرسی است.  ۲۷ نفر نامزد رقابت ها برای تصاحب تنها کرسی ورامین در مجلس هستند که برای نخستین بار وارد چنین رقابتی می شوند برای تصاحب کرسی نمایندگی رقابت می کنند. 

یکی از نامزدها گفت: شهر ما مشکلات و کاستی هایی دارد و یک قانونگذار دغدغه مند باید آنها را پیگیری کند. اگر من وارد مجلس شوم به این مشکلات توجه خواهم کرد چرا که به شخصه (این مشکلات) را دیده و لمس کرده ام.

به گفته خبرنگار الجزیره، یکی از نگرانی های اصلی ورامین مانند دیگر نقاط کشور اقتصاد است.

یک راننده تاکسی با تائید حضور در پای صندوق رای گفت: این شهر مشکلات زیادی دارد و مهمترین آنها بیکاری است. من از فردی که به او رای می دهم انتظاراتی دارم و امیدوارم که نماینده بعدی مشکلات این شهر را درک کند.

یکی دیگر از اهالی ورامین بی توجهی مسئولان به مشکلات را دلیل عدم تمایل خود به مشارکت در انتخابات اعلام کرد و گفت: من الآن مشغول به تحصیلم ولی کاری وجود ندارد. مشکلات اصلی امروز تورم و تحریم است. (اوضاع) اقتصاد ما خیلی بد است و زمانی که انتخابات تمام شود (مسئولان) اصلن نگاهی به این شهر نمی اندازند.

الجزیره ادامه داد: در ورامین بسیاری معتقدند که با رای دادن می شود به آینده ای بهتر امیدوار بود. نظر مردم ورامین در مورد انتخابات مجلس مانند بسیاری از مردم ایران است. با وجود آنکه نماینده کنونی شهر رد صلاحیت شده، بسیاری همچنان به اصل نظام باور دارند. مسئله فقط رای دادن نبوده و حمایت از نظام در میان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =