چهار نفر از نامزدی نمایندگی مجلس در کاشان انصراف دادند

کاشان- ایرنا- فرماندار ویژه کاشان گفت: چهار نفر از نامزدهای نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه از حضور در ادامه رقابت‌های انتخاباتی انصراف دادند.

علی‌اکبر مرتضایی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: آقایان علی قنبری‌کاشانی فرزند علی‌اکبر، محسن چتری‌بیدگلی فرزند حسن، سعید شیخ‌آرانی فرزند عباس و حسین فخره فرزند اسماعیل نامزدهایی هستند که پیش‌تر از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده بودند اما انصراف خود را از ادامه رقابت‌ها اعلام کردند.

وی بیان کرد: با توجه به این شرایط در مجموع ۲۵ نفر در زمان حاضر در فهرست نهایی نامزدهای نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از این حوزه انتخابیه باقی ماندند.

فرماندار ویژه کاشان با اشاره به لزوم مشارکت حداکثری در انتخابات اضافه کرد: مجلس مهم‌ترین نهاد قانون‌گذاری در جمهوری اسلامی ایران است و حضور و رای مردم می‌تواند بر جهت‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های چهار سال آینده کشور اثرگذار باشد؛ بر این اساس انتظار می‌رود مردم با درک اهمیت موضوع، مشارکت خوبی در این رویداد بزرگ سیاسی داشته باشند.

بر اساس آگهی اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و در اجرای ماده ۳۹ آیین‌نامه اجرایی و قانون انتخابات مجلس، صلاحیت در مجموع ۲۹ نفر در حوزه انتخابیه کاشان و آران‌وبیدگل از سوی شورای نگهبان تایید شده بود.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری این حوزه انتخابیه شامل شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل دارای یک نماینده در مجلس شورای اسلامی است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تعیین در مجموع ۲۰ کرسی استان اصفهان در ۲ هزار و ۸۳۸ صندوق اخذ رای دوم اسفندماه برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =