۳۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۸
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83680684
۰ نفر

برچسب‌ها

نابغه پینگ‌پنگ همدان در آستانه تاریخ‌سازی

همدان- ایرنا- ورزش همدان در حالیکه این روزها در حسرت کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن قرار گرفته، انتخاب شیما صفایی نابغه تنیس روی میز استان در تیم اعزامی به انتخابی المپیک بارقه‌های امید را زنده کرده است.

شیما صفایی جزو نسل های نخبه و ماندگار تنیس روی میز کشور در سال های اخیر به شمار می رود که توانسته در همه رده های سنی به شکل مناسب رشد و درخشش داشته باشد.

این بانوی پینگ پنگ باز همدان در روزهایی که ورزش همدان در رکود مطلق در کسب سهمیه المپیک دچار شده در یک قدمی تاریخ سازی قرار گرفته است.

تاکنون در بخش ورزش بانوان، ۲ ورزشکار در رشته های قایقرانی و تیراندازی تاریخ ساز شده اند و حالا شیما صفایی می تواند مثلث این افتخار را تکمیل کند.

مه لقا جام بزرگ ۲ دوره و آرزو حکیمی یک دوره تجربه حضور در بازی های المپیک را داشته اند و امسال نیز امیدهای کسب سهمیه را بانوان ورزشکار همدان تشکیل می دهند.

در شرایطی که امید به کسب سهمیه از سوی بانوان قایقران همدان دیده می شود اما شانس اصلی کارشناسان ورزشی به شیما صفایی در رشته تنیس روی میز تعلق دارد.

ماراتن سرنوشت ساز تا کسب سهمیه

فدراسیون تنیس روی میز در هفته جاری نفرات اعزامی به مسابقات انتخابی المپیک در تایلند را اعلام کرد.

با اعلام کنفدراسیون آسیا مبنی بر چگونگی انتخاب ۶ سهمیه آسیا برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن و تعداد نفرات هر کشور برای شرکت در مسابقات انتخابی مناطق ، فدراسیون تنیس روی میز نیز نشست هایی را برای انتخاب نفرات برگزار کرد که در نهایت با نظر کادر فنی تیم های ملی و موافقت مدیریت فدراسیون نفرات اعزامی مشخص شدند.

کادر فنی تیم های ملی پیشنهاد کردند که نوشاد و نیما عالمیان نفرات اول و دوم ایران در رنکینگ جهانی و همچنین ندا شهسواری نفر اول کشورمان در رنکینگ زنان جهان به رقابت های انتخابی المپیک در تایلند اعزام شوند و برای نفر دوم بانوان بین مهشید اشتری ، شیما صفایی و پریناز حاجیلو نفرات منتخب در مسابقات انتخابی تیم ملی یک مسابقه دوره ای ۴ گیم از ۷ گیم برگزار شود و فرد پیروزی به مسابقات انتخابی المپیک اعزام شوند.

در نهایت این مسابقه برگزار شد و شیما صفایی نابغه تنیس همدان به عنوان فرد پیروز این مسابقه به همراه ندا شهسواری نمایندگان کشورمان در تایلند خواهند بود.

مسیر دشوار پیش روی شیما صفایی

مربی تیم ملی هوپس کشور و از مربیان سازنده تنیس روی میز همدان در این باره گفت: شیما صفایی با شایستگی توانست جزو نفرات اصلی تیم ملی انتخاب شود اما کار سختی برای کسب سهمیه دارد.

زهره ابوطالبیان افزود: صفایی در ماه های گذشته درخشش بسیار خوبی در میادین ملی و بین المللی داشته است و امیدوار به درخشش او هستیم.

وی بیان کرد: این بانوی همدانی قبل از اعزام به مسابقات انتخابی المپیک باید در رقابت های جهانی بوسان کره جنوبی شرکت کند که میدان آماده سازی خوبی به شمار می رود.

ابوطالبیان اضافه کرد: مسابقات انتخابی المپیک فروردین ماه سال آینده در تایلند برگزار می شود و صفایی زمان مناسب برای آماده سازی مطلوب دارد.

وی یادآور شد: مسابقات انتخابی المپیک قرار است در بین کشورهای آسیای میانه برگزار شود و در نهایت ورزشکار برتر بخش پسران و دختران راهی المپیک ۲۰۲۰ توکیو می شود.

این مربی سازنده تنیس روی میز افزود: این ورزشکار ملی پوش همدان کار بسیار سختی در پیش دارد و کشورهای ازبکستان و قزاقستان حریفان اصلی او به شمار می روند.

وی اظهار داشت: ملی پوشان قزاقستان از تجربه و توان بالایی برخوردار بوده و به لحاظ رنکینگ نیز بالاتر از شیما صفایی هستند و با این حال امیدواریم شیما به سهمیه برسد.

 صفایی افتخار تاریخ ورزش همدان

رییس هیات تنیس روی میز همدان نیز با تمجید از عملکرد این بانوی ملی پوش گفت: صفایی افتخار ارزنده در تاریخ ورزش این استان است.

محسن افروخته افزود: تلاش چندین ساله مجموعه تنیس روی میز همدان با کسب نتایج درخشان در سال جاری نوید بخش به ثمر رسیدن تلاش مجموعه فعال تنیس روی میز استان همدان ارزیابی می شود.

وی بیان کرد: در همین راستا انتخاب صفایی برای حضور در مسابقات جهانی و انتخابی المپیک افتخار ارزنده و تاریخی برای ورزش همدان به شمار می رود.   

افروخته افزود: صفایی جوان با اراده و پرتلاش همدان در سایه حمایت هیات تنیس روی میز استان و خانواده علاقمندش هم اکنون به نتایج مثبت و مهم دست یافته و امیدواریم در این دو میدان مهم بین المللی در ۲ ماه آینده موفق باشد.

وی با تمجید از نگرش فدراسیون در ایجاد زمینه های لازم برای درخشش استعدادهای تنیس روی میز، گفت: بدون تردید سیاست های مدیریتی فدراسیون در ایجاد انگیزه مضاعف و فضای رقابتی برای ورزشکاران مستعد دلیل نتایج این مسابقات به شمار می رود.

شیما صفایی یکی از نابغه های تنیس روی میز کشور به شمار می رود و موفقیت چشمگیر این بازیکن در ماه های اخیر سبب شد تا فدراسیون حمایت جدی از وی داشته باشد و عنوان نابغه تنیس روی میز را به او لقب دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =