۳۵۰ هزار نفر در حوزه انتخابیه سبزوار واجد شرایط رای دادن هستند

سبزوار- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار سبزوار گفت: ۳۵۰ هزار نفر در حوزه انتخابیه سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن واجد شرایط رای دادن هستند.

اسماعیل نصرآبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد  ۲۳۵ هزار رای مربوط به شهرستان سبزوار است.
وی اضافه کرد: هم اینک شمار نامزدهای تایید صلاحیت شده حوزه انتخابیه سبزوار ۳۷ نفر است که برای دو کرسی مجلس یازدهم با هم رقابت می کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار سبزوار گفت: ۲۲۵ شعبه ثابت و سیار برای جمع‌آوری آرای مردم شهرستان سبزوار و ۱۸۰ شعبه در شهرستانهای جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری در نظر گرفته شده است.
۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.  
"حوزه مشهد و کلات" با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی، بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی فعال در خراسان رضوی محسوب می‌شود.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود همچنین  در خراسان رضوی انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.
۶ نفر از ۸۸ نماینده مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان خراسان رضوی در جمع خبرگان هستند.
شهرستان سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha