۳۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۳
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83680644
۰ نفر

برچسب‌ها

توصیه هاوانا به ترامپ، تحریم‌ها را لغو کنید

تهران-ایرنا- وزیر خارجه کوبا ضمن انتقاد شدید از محاصره اقتصادی کشورش توسط آمریکا تاکید کرد که اگر دونالد ترامپ مدعی حمایت از مردم کوباست، باید تحریم‌ها علیه هاوانا را لغو کند.

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا، برونو رودریگز روز گذشته در صفحه توئیتر خود با اشاره به تحریم های شدید چند دهه‌ای واشنگتن علیه هاوانا از دولتمردان آمریکایی این سوال را پرسید که واقعا کدام سیاست کاخ سفید در قبال هاوانا به مردم کوبا کمک می‌کند؟

رودریگز در این توئیت به لیستی از برخی اقدامات واشنگتن برای زمین‌گیر کردن اقتصاد کوبا طی شش دهه اخیر به ویژه دو سال اخیر اشاره کرد.

وی در ادامه عنوان کرد که آمریکا با سیاست هایش نه تنها به دنبال ضربه زدن به اقتصاد کوبا بوده بلکه محدودیت های واشنگتن موجب شده خانواده های دو کشور نتوانند یکدیگر را ملاقات کنند.

کوبا از زمان انقلاب کمونیستی در سال ۱۹۵۹میلادی در معرض تحریم‌های آمریکا بوده است اما از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده، از ژانویه سال ۲۰۱۷ تحریم‌های آمریکا علیه این کشور افزایش یافته است.  
این مساله مشکلات جدیدی را برای کوبا ایجاد کرده اما مقامات این کشور همچنان به مقاومت در برابر تحریم‌های امریکا ادامه می‌دهند.  

میگل دیاز کانل رئیس جمهوری کوبا نیز پیش تر ضمن محکوم کردن سیاست های خصمانه آمریکا علیه کشورهای چپ گرای آمریکای لاتین تاکید کرده بود: آمریکا همچنان برای کسب منابع و دارایی کشورهای چپ گرای آمریکای لاتین دندان تیز کرده و پس از ۶۰ سال محاصره اقتصادی، تجاوز و تهدید دیگر چه کاری می خواهند علیه هاوانا انجام دهند؟ کوبا و مردمش را نمی توان تسلیم کرد.
وی افزود: آمریکا به هر اقدامی علیه ونزوئلا دست زده و بار دیگر تجاوزات جنایتکارانه اش علیه کوبا را در کشوری دیگری تکرار می کند. از جمله این تجاوزات آمریکا می توان به تروریسم دولتی و تهدید کردن یکسری کشورها برای از بین بردن وحدت منطقه ای اشاره کرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =