۸۰۲ هزار و ۷۳۶ نفر در استان زنجان واجد شرایط رای دادن هستند

زنجان - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: بر اساس آمارهای احصا شده در روز دوم اسفند، ۸۰۲ هزار و ۷۳۶ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۴۰۲ هزار و ۵۱۶ نفر را مردان و ۴۰۰ هزارو ۲۲۰ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

خدابخش مرادی نافچی روز چهارشنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران، شمار رای اولی‌های استان  را ۳۸ هزار و۲۱۱ نفر اعلام کرد و افزود:  از این تعداد ۱۹ هزار و ۵۶۹ نفر پسر و ۱۸ هزار و۶۴۲ نفر دختر هستند.

وی اضافه کرد: این استان به طور کامل آماده برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شوراس اسلامی است که در این راستا  ۲۰ هزار نفر مسؤولیت اجرا، نظارت و تامین امنیت انتخابات دوم اسفند در استان را بر عهده دارند.

مرادی نافچی ادامه داد: ۷۵۷  شعبه اخذ رای برای انتخابات دوم اسفندماه در استان زنجان پیش بینی شده که بیشترین تعداد شعب نیز در شهرستان زنجان مستقر خواهد شد.

وی اضافه کرد: از مجموع ۷۵۷ شعبه اخذ رای ۵۴ شعبه در شهرستان طارم، ۴۹ شعبه در شهرستان خرمدره، ۴۹ شعبه در شهرستان ایجرود و ۳۰ شعبه نیز برای شهرستان سلطانیه پیش بینی شده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان ادامه داد: ۲۶۵ شعبه اخذ رای نیز  برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان زنجان استقرار خواهد یافت.

وی اظهار داشت: همچنین ۱۵۴ شعبه اخذ رای در خدابنده، ۹۷ شعبه در شهرستان ابهر و ۵۹ شعبه نیز در شهرستان ماهنشان مستقر خواهد شد.

رییس ستاد انتخابات استان زنجان خاطرنشان کرد: کلاس‌های توجیهی و آموزشی برای نمایندگان فرمانداران و اعضاء شعب اخذ رای تا ۲ روز مانده به انتخابات ادامه دارد و همه امکانات اداره ها و دستگاه ها برای برگزاری انتخاباتی با صلابت و باشکوه در دوم اسفند در استان زنجان به کار گرفته خواهد شد.

گفتنی است استان زنجان پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی خواهد داشت که سهم حوزه انتخابیه زنجان و طارم ۲ نماینده، حوزه انتخابیه خدابنده یک نماینده، حوزه انتخابیه ابهر، خرمدره و سلطانیه یک نماینده و حوزه انتخابیه ماهنشان و ایجرود یک نماینده است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲ اسفند در کشور برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =