روسیه: تحریم های آمریکا بر همکاری ما با ایران تاثیر نمی‌گذارد

مسکو - ایرنا- وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه روسیه بر همکاری‌های این کشور با ایران، سوریه و ونزوئلا تاثیری نمی‌گذارد.

 به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، در این بیانیه وزارت امور خارجه روسیه گفته شده است: آمریکا روز ۱۸ فوریه (دیروز) بار دیگر اقدام به تشدید فشار تحریمی بر ساختارهای روسیه کرد. در هفته گذشته چنین اقدامی در مورد تعدادی از مراکز مجموعه صنایع دفاعی روسیه بکار گرفته شد و همینک نیز علیه یکی از شرکت های زیرمجموعه شرکت دولتی «روس نفت» اعمال شد. 

در بیانیه آمده است: به این ترتیب تعداد تلاش های آمریکا برای فشار بر روسیه از طریق ایجاد مانع برای ارتباطات اقتصادی خارجی این کشور و خودداری از دادن روادید آمریکایی از سال ۲۰۱۱ به ۸۰ مورد رسید.  

وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه موضع ما در مورد تحریم ها معلوم است، اضافه کرد: روسیه تدابیر یکجانبه محدود کننده را که آمریکا با کمک آن سعی در برتری جویی جهانی دارد و تلاش می کند همه جهان را مطیع اراده خود سازد، قبول ندارد.

در بیانیه خاطرنشان شده است: این تحریم ها بر امور بین المللی روسیه ازجمله همکاری با دولت های قانونی ایران، سوریه و ونزوئلا و هر کشور دیگری همچون آنها تاثیری نگذاشته و در آینده هم نمی تواند تاثیر بگذارد. 

«غالبا پشت سر این گونه استفاده آمریکا از منابع خود علاوه بر اهداف ژئوپلیتیکی، تمایل برای ایجاد برتری برای شرکت های امریکایی نهفته است که در رقابت سالم با تولیدکنندگان روسی در بازارهای جهانی پیروز نمی شوند. دو مورد آخر تحریم های علیه روسیه از این نوع اقدامات هستند» 

وزارت خارجه روسیه در پایان خاطرنشان کرده است: سیاست تحریمی مخرب آمریکا هرچه قویتر به آزادی تجارت جهانی که طرف آمریکایی در سخن حمایت می کند، ضربه می زند و بر تنش های بین المللی می‌افزاید.

در بیانیه گفته شده است: سیاستمداران آمریکایی باید بدانند که با فشارهای اقتصادی و نظامی بر روسیه به هیچ هدفی نمی رسند و فقط وضعیت بحرانی را در روابط دوجانبه تشدید می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =