۸۲ هزار نفر در سردشت واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند

مهاباد- ایرنا- فرماندار سردشت گفت: ۸۲ هزار نفر از جمعیت این شهرستان واجد شرایط رای دادن در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این شهرستان هستند.

اقصی نخشی‌پور روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان از افراد واجد شرایط شرکت در انتخابات، ۷۰ درصد از جمعیت این شهرستان را تشکیل می‌دهند.

وی اضافه کرد: از این تعداد افراد واجد شرایط رای دادن در تکاب، پنج هزار و ۹۰۰ نفر رای اولی هستند که برای نخستین بار به پای صندوق های رای می روند.

وی با بیان اینکه برای این دوره از انتخابات، ۱۲۴ شعبه ثابت و سیار پیش‌بینی شده است که کار اخذ آرا از شهروندان را در روز انتخابات بر عهده دارند افزود: از این تعداد ۱۲۴ شعبه در بخش مرکزی و ۴۴ شعبه نیز در بخش وزینه قرار دارد. 

وی گفت: در این دوره همچنین ۵۳ شعبه اخذ رای در مناطق شهری شامل سردشت، امیرآباد، ربط و نلاس دایر خواهد بود و ۷۱ شعبه نیز در مناطق روستایی استقرار خواهد یافت.

«نخشی‌پور»، اضافه کرد: شمار صندوق‌های اخذ رای در این حوزه انتخابیه در مقایسه با دوره پیشین چهار صندوق افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه با مهیا ساختن تمام تمهیدات لازم، این شهرستان خود را آماده برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه کرده است افزود: از تمام امکانات و ظرفیت‌های دستگاههای اجرایی برای برگزاری انتخاباتی سالم و بی‌نقص بهره‌گیری شده و پیش‌بینی‌های لازم برای تامین سلامت و امنیت انتخابات در شعب اخذ رای در روستاهای سخت‌گذر این شهرستان در صورت بارش برف و کولاک در روز انتخابات نیز انجام شده است.

وی با تاکید بر اهمیت این دوره از انتخابات اظهار داشت: تشکیل مجلس کارآمد موجب تقویت بسترهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور و اقتدار نظام در عرصه‌های بین‌المللی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه مشارکت گسترده مردم در انتخابات هفتم اسفندماه امسال حماسه دیگری در تاریخ ملت ایران برجای خواهد گذاشت افزود: انتخابات امسال عرصه نمایش اقتدار ملت ایران در منطقه و جهان خواهد بود.
سردشت به همراه پیرانشهر با بیش از ۲۱۰ هزار نفر جمعیت یک حوزه انتخابیه را تشکیل می‌دهد؛ هم‌اکنون هشت نامزد در این حوزه برای راهیابی یک نفر به مجلس شورای اسلامی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند امسال، جمعه هفته جاری در ۱۰ حوزه اصلی در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha