۳۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83680606
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۲ میلیون نخ سیگار قاچاق در سمنان کشف شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری سمنان گفت: بیش از ۲ میلیون و ۶۲۵ هزار نخ انواع سیگار قاچاق در سه فصل گذشته از سال با تلاش ماموران نیروی انتظامی در استان کشف شد.

حسن اسلامی راد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: از ابتدای فروردین تا پایان دی سال گذشته بیش از یک هزار و ۵۱۹ قلک انواع کالای دخانی قاچاق مانند سیگار، توتون و تنباکو در استان سمنان کشف شد که امسال میزان کالای دخانی قاچاق کشف شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته  ۷۲.۸ درصد افزایش یافت.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری سمنان ادامه داد: ارزش کالای دخانی قاچاق کشف شده در استان سمنان از ابتدای فروردین ۹۸ تا پایان دی ۱۷ میلیارد و ۷۲۴ میلیون ریال برآورد شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ارزش ریالی آن ۴۰.۲ درصد افرایش یافت.

وی بیان کرد: ۲ هزار و هفت عدد انواع تجهیزات پزشکی قاچاق از ابتدای فروردین تا پایان دی امسال با هوشیاری پلیس در استان سمنان کشف شد که تعداد تجهیزات پزشکی قاچاق کشف شده در امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

اسلامی‌راد تصریح کرد: ارزش ریالی تجهیزات پزشکی قاچاق کشف شده در استان سمنان در این بازه زمانی هشت میلیارد و ۶۳۲ میلیون ریال برآورد شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۴ هزار و ۶۷۲ دستگاه انواع تجهیزات رایانه‌ای قاچاق از ابتدای فروردین تا پایان دی امسال در استان سمنان کشف شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میزان این کالای قاچاق کشف شده ۲۶.۵ درصد افزایش نشان می دهد.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری سمنان گفت: تجهیزات رایانه‌ای قاچاق کشف شده در استان از ابتدای فروردین سالجاری تا پایان دی شامل کیس کامپیوتر و تلفن همراه بود که با تلاش پلیس در این مدت زمان یکهزار و ۵۹۷ دستگاه تلفن همراه قاچاق در استان سمنان کشف شد.

۵۹۸ متهم در زمینه قاچاق کالا از ابتدای سال ۹۸ تا پایان دی در استان سمنان دستگیر شدند.

اخبار مرتبط