۳۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۳
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 83680603
۰ نفر

برچسب‌ها

نظام‌نامه نشان ایمنی در کشور نگارش شد

کرمان - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: برای نخستین بار در کشور نظام‌نامه نشان ایمنی به همت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نگارش و به واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، کشاورزی، خدماتی و اشخاص حقیقی که در امر ایمنی و ارتقا فرهنگ آن نقش دارند، این نشان اعطا شد.

رضا اسماعیلی روز چهارشنبه در ‏حاشیه آیین اعطای نشان ایمنی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نظام‌نامه در راستای صیانت از نیروی ‏انسانی و منابع مادی کشور و پیشگیری ازحوادث ناشی از کار نگارش شده است.

وی ترویج مطالعه و ارتقا ‏فرهنگ ایمنی، آشنایی با آیین‌نامه‌های ایمنی و بهداشت کار، ایجاد بستر مناسب در راستای رقابت سالم و سازنده در ‏خصوص شناسایی افراد برتر در حوزه ایمنی، کشف استعدادهای ایمنی و معرفی افراد ماهر به صنایع و بنگاه‌های ‏اقتصادی، سنجش دانش مسئولان ایمنی و ایجاد فرصت مناسب برای انتقال تجربیات افراد برتر را از اهداف نگارش نظام‌نامه ایمنی عنوان کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان بیان داشت: بر اساس این نظام‌نامه از واحدهای مشمول قانون کار استان کرمان در قالب افراد حقیقی و حقوقی دعوت شد و پس از بررسی‌ اقدامات انجام شده در زمینه ایمنی براساس شاخص‌های نظام نامه ایمنی  از برگزیدگان در ‏قالب نشان درجه یک، ۲ و سه ایمنی قدردانی شد.

اسماعیلی افزود: همچنین افراد حقیقی یا حقوقی که بتوانند حداقل ۹۰ از ۱۰۰ امتیاز لازم را ‏دریافت کنند؛ نشان درجه یک - اشخاص حقیقی یا حقوقی که بین ۸۰ تا ۹۰ امتیاز را دریافت کنند نشان درجه ۲ و بین ‏‏۷۰ تا ۸۰ امتیاز ، نشان درجه سه را دریافت می‌کنند.

مراسم اعطا نشان ایمنی  امروز (۳۰بهمن ماه) با حضورمقامات کشوری و استانی در سالن همایش‌های شرکت ‏زغالسنگ کرمان برگزار شد.‏

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =