اختتامیه یادمان سردار دل‌ها و ۱۷۶ کبوتر مهاجر برگزار شد

تهران- ایرنا- اختتامیه کنگره ادبی هنری سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان "یادمان سردار دلها و ۱۷۶ کبوتر مهاجر" با همت دانشگاه سوره برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه سوره،  اختتامیه کنگره شعر و آثار هنری با محوریت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مقاومت و جهاد و یادبود ۱۷۶ شهید هواپیمای اکراینی با حضور محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری در تالار مهر حوزه هنری برگزار شد.

این اختتامیه در دو قسمت کنگره شعر "پرواز تا خورشید" و نمایشگاه آثار هنری تجسمی، نقاشی، عکاسی و گرافیک با محوریت شهادت و مقاومت برگزار شد.

در بخش کنگره شعر ۲۶۰ اثر از ۱۵۶ شاعر از سراسر کشور ارسال شد که پس از داوری در پایان کنگره به ۱۰  نفر برتر جایزه داده می شود. داوری این آثار با همکاری دفتر شعر حوزه هنری انجام گرفته است.

در بخش آثار هنری نیز از بین آثار ارسالی ۱۴۷ اثر فاخر در بخش عکاسی و ۶۸ اثر در بخش تجسمی ارسال  شد. بخشی از این آثار در روز اختتامیه در سالن مهر حوزه هنری به نمایش گذاشته شد.

اسامی برندگان کنگره شعر براساس نظرات داوران عبارت است از: محمدرضا طهماسبی از تهران رتبه نخست، اسماء سجادی پویا از مشهد رتبه دوم، حسن خسروی‌وقار از قم رتبه سوم.

همچنین هفت نفر به عنوان برگزیده به ترتیب محمدرضا وحیدزاده از تهران، محمدحسین نجفی از تهران، فائزه زرافشان از یزد، فاطمه زاهد مقدم از قم فاطمه عارف نژاد از قم، بشری صاحبی از تهران و خدابخش صفادل از نیشابور هستند. 

اسامی برندگان بخش عکاسی به ترتیب مهدی آقابابایی رتبه نخست، حمیدرضا علیپور رتبه دوم، فاطمه تحریری زنگنه رتبه سوم و در ادامه سه نفر به عنوان برگزیده به ترتیب مهدی رمضانی، ناصر افشاری و ابراهیم صفریان معرفی شدند. همچنین بخش گرافیک به ترتیب امیر خادم شرف رتبه نخست، احمد خان بابایی رتبه دوم، حسن منظوری رتبه سوم و در ادامه سه نفر به عنوان برگزیده به ترتیب سیده الهام صالحی، مریم صابری و ناصر زارعین اعلام شدند.

همچنین  محمد حسین ساعی رییس دانشگاه سوره ضمن بیان ارزش‌ها و ویژگی های سردار سلیمانی به تشریح ایده اولیه این یادمان و نحوه برنامه ریزی آن پرداخت.

وی در ادامه با قدردانی از شاعران و هنرمندانی که با ارسال آثار خود دانشگاه سوره را در اجرای این مهم کمک کردند، بیان داشت: دانشگاه سوره نخستین دانشگاهی بود که در زمینه پاسداشت حاج قاسم سلیمانی دست به اقدام ارزشمند در این حوزه زد.

شایان ذکر است در برگزاری این یادمان در کنار دانشگاه سوره، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و شهرداری منطقه ۱۰ نیز مشارکت داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =