۶۳ داوطلب در کردستان انصراف دادند

سنندج - ایرنا - دبیر ستاد انتخابات کردستان گفت: ۶۳ داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه پنجگانه این استان تاکنون از ادامه رقابت‌ها انصراف داده‌اند.

مراد جعفری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این داوطلبان در چهار مرحله از ادامه روند،  انصراف خود را تسلیم ستاد انتخابات کردند تا تعداد داوطلبان تا ساعت ۹ صبح امروز در حوزه‌های انتخابیه این استان به ۱۰۲ نفر برسد.

وی اضافه کرد: ۳۵ نفر از این افراد قبل از اتمام بررسی صلاحیت‌ها توسط هیات اجرایی، هشت نفر قبل از اتمام بررسی صلاحیت‌ها توسط هیات نظارت استانی، ۲ نفر قبل از اتمام بررسی صلاحیت هیات مرکزی نظارت (شورای نگهبان) و ۱۸ نفر نیز پس از اعلام صلاحیت‌ها از ادامه روند انتخابات انصراف دادند.

دبیر ستاد انتخابات کردستان افزود: هم اکنون تعداد داوطلبان در حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران به ۳۱ نفر، در حوزه انتخابیه بیجار به ۲۷ نفر، حوزه انتخابیه سقز و بانه ۱۲ نفر، حوزه مریوان و سروآباد به ۱۶ نفر و حوزه قروه و دهگلان به ۱۶ نفر رسیده است.

جعفری با بیان اینکه مهلت تبلیغات انتخاباتی طبق قانون ساعت هشت صبح فردا (پنجشنبه اول اسفند) پایان می‌یابد، یادآور شد: امسال ۲۸۱ داوطلب در این استان برای حضور در انتخابات ثبت نام کرده بودند.

استان کردستان بر اساس آخرین سرشماری نفوس مسکن سال ۱۳۹۵ دارای یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر جمعیت است که بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان، حدود یک هزار و ۷۰۰ روستا ساکن هستند که ترکیب جمعیتی آن شامل ۲۹ درصد ساکنان روستایی و ۷۱ درصد ساکنان شهری است.

طبق اعلام ستاد انتخابات استان کردستان در این استان کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۵۸ هزار و ۲۴۰ نفر رای اولی هستند،  دست‌اندرکاران انتخابات برای جمع آوری آرای مردم این استان یک هزار و ۲۴۵ شعبه پیش بینی کرده‌اند.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده) است.

جمعه دوم اسفند ماه مردم استان کردستان همزمان با سراسر کشور با حضور در پای صندوق‌های رای نماینده خود برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را انتخاب خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =