هفت میلیون نفر از روستاییان کشور  از آب پایدار برخوردار شدند

اراک - ایرنا - معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: هفت میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور با تدبیر دولت و تامین منابع مالی از آب پایدار برخوردار شده‌اند.

«شاهین پاکرو» روز چهارشنبه در آیین معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در اراک، رسالت آبفا را تامین آب پایدار دانست  و افزود: ۱۰ میلیون نفر از جمعیت روستایی تا سال آینده از آب پایدار برخوردار خواهند شد تا اهالی زحمت‌کش این مناطق نیز از آب مطلوب برخوردار شوند.

وی اظهار داشت: ۳۲ روستا هر هفته از سال ۹۲ تا ۹۷ با جمعیت ۲۱ هزار نفر به آب پایدار متصل شده‌اند و این شاخص اصلی و کلیدی، در بین کشورهای منطقه بی‌نظیر است.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور گفت:۸۰ هزار میلیارد ریال منابع مالی سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی برای تامین آب پایدار از محل وام‌های ماده ۵۶ و ۶۲ از بانک‌های داخلی و خارجی تامین شده است.

پاکرو افزود: ۱۵ سال خشکسالی منابع آبی سطحی و زیرزمینی را با چالش جدی مواجه کرد و موجب عدم پایداری در منابع آب شد که بابرنامه‌ریزی جامع در کشور و اولویت‌بندی در منابع آبی، رسالت شرکت انجام شده است.

شاهین پاکرو، معاون آبفا کشور

وی در ادامه اظهار داشت: یکپارچه سازی شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی در راستای ارایه خدمات مطلوب به مردم بوده است.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور همچنین گفت: آبفا شهری استان مرکزی جزء شرکت‌های برتر کشور بوده و حوزه روستایی نیز در بین سایر شرکت‌های روستایی کشور در رده اول تا پنجم قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی نیز گفت: یکپارچه شدن دو شرکت آبفا شهری و روستایی اتفاق خوبی است که موجب انسجام بخشی و ارایه خدمات مطلوب به مشترکان می‌شود.

«سعید فرخی» افزود: دستگاه‌های خدمات رسان از جمله آب و برق با وجود مشکلات و کمبودهایی که در کشور بوده، کمترین تنش را داشته‌اند که این مهم نتیجه تلاش نیروهای باتجربه در ارایه خدمات مطلوب به مشترکان است.

وی گفت: ۱۰۰ درصد شهر اراک به شبکه جمع آوری فاضلاب متصل شده که این موفقیت با وجود معابر کوچک در برخی مناطق شهر ارزشمند است.

مدیرعامل شرکت آبفا استان مرکزی نیز گفت: ۷۷ درصد جمعیت شهری و ۲۳ درصد جمعیت روستایی این استان تحت پوشش خدمات آبفا قرار دارند.

«یوسف عرفانی نسب» افزود: نسبت بهره‌مندی جمعیت روستایی استان مرکزی ۸۵ درصد است درحالی که میانگین کشوری ۷۵ درصد تعیین شده است.

وی اظهار داشت: این استان ظرفیت تولید ۱۵۰ میلیون مترمکعب آب را دارد و نیاز سالانه استان ۱۱۰ میلیون مترمکعب است.

در این نشست «یوسف عرفانی نسب» برای ۲ سال به عنوان مدیرعامل شرکت آبفا استان مرکزی معرفی شد.

۴۴۷ هزار مشترک آب و ۲۵۵ هزار مشترک فاضلاب در استان مرکزی از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =