۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان استان مرکزی پرداخت شد

اراک - ایرنا - رییس پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت: ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات با هدف تقویت بنیه کاری در سال جاری به شرکت‌های دانش‌بنیان این استان پرداخت شد.

«محمد رفیعی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تسهیلات بدون بهره و با هدف حفظ اشتغال و گسترش فرآیند تولید به متقاضیان زیرمجموعه پارک علم و فناوری استان مرکزی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان استان مرکزی همچنان ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند به ارائه درخواست خود از این تسهیلات استفاده کنند.

رییس پارک علم و فناوری استان مرکزی میزان صادرات شرکت‌های دانش بنیان این استان در سال جاری را بیش از ۲ میلیون یورو عنوان کرد و گفت: حمایت همه جانبه از تولیدات صادرات محور اولویت اصلی این نهاد است.

وی اظهار داشت: حمایت‌های پارک علم و فناوری استان مرکزی از شرکت‌های دانش بنیان به‌صورت بسته‌های آموزشی، معافیت‌های مالیاتی، عوارض گمرکی بر اساس ماده ۹ قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، آزمایشگاهی، کارگاه‌های شبکه‌سازی و پرداخت تسهیلات ویژه با نرخ بهره بسیار پایین انجام می‌شود.

 ۸۳ شرکت دانش‌بنیان در استان مرکزی فعالیت دارند که ۴۰ واحد در مجموعه پارک علم و فناوری استان و بقیه در شهرک‌ها و نواحی مختلف مستقر هستند و این استان  رتبه هشتم کشور را به لحاظ تعدد این شرکت‌ها را دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =