۳۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۹
کد خبرنگار: 2469
کد خبر: 83680537
۰ نفر

برچسب‌ها

دانش‌بنیان‌های ایرانی به اوراسیا سفر می‌کنند

تهران- ایرنا- دانش‌بنیان‌ها با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۱۲ تا ۱۶ اسفندماه امسال راهی قاره اوراسیا می‌شوند تا در مذاکرات رو در رو با شرکت‌های تجاری این منطقه جغرافیایی، بازاری برای محصولات خود ایجاد کنند.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایران یکی از اعضای اتحادیه تجاری اوراسیا است. قاره وسیعی که از ترکیب دو قاره اروپا و آسیا به وجود آمده، پهنه بزرگی که نزدیک به ۵ میلیارد نفر چیزی حدود ۷۰ درصد جمعیت کل جهان در آن زندگی می‌کنند، این گستره بزرگ انسانی، اسفندماه امسال میزبان دانش‌بنیان‌های ایرانی خواهد بود.

در این سفر ۵ روزه دانش‌بنیان‌های کشورمان با شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران کشورهای آذربایجان، داغستان، چچن و اینگوش نشست‌های رودررو برگزار می‌کنند تا در کنار معرفی محصولات و خدمات خود، به بازار این قاره بزرگ که مردمان آن بیشتر بر اساس اشتراکات فرهنگی و تاریخی به هم گره خورده‌اند، رخنه کنند.

با توجه به تنوع بازار و تنوع منابع موجود در کشورهای عضو این اتحادیه پیوستن به آن یک فرصت قابل توجه برای اقتصاد ایران ایجاد کرده است و می توان از این طریق بخشی از اثر تحریم ها را جبران کرد، قطعا ورود به اتحادیه اقتصادی اوراسیا و همکاری با این اتحادیه می‌تواند دروازه جدیدی برای اقتصاد ایران باشد که بتواند با سایر اعضا به راحتی روابط اقتصادی برقرار کند و یا روابط خود را توسعه دهد.

دانش‌بنیان‌های متقاضی می‌توانند تا ۴ اسفندماه برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۰۲۱۸۶۰۸۷۵۳۹ و ۰۲۱۸۸۱۹۰۸۷۳ تماس گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =