همایش های طوفانی تبلیغات در ایستگاه پایانی

خرم‌آباد - ایرنا - داغی تنور انتخابات در لرستان با برگزاری همایش های طوفانی و عظیم درمهلت پایانی تبلغیات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به اوج رسیده است.

به گزارش ایرنا، امروز چهارشنبه سی ام بهمن ماه آخرین روز تبلغیات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در لرستان در نهایت تکاپو و تلاش داوطلبان و طرفداران آنها سپری می شود.

در حالیکه  مهلت قانونی تبلیغات کاندیداهای نمایندگی مجلس ساعت هشت صبح فردا (پنجشنبه اول اسفند) به پایان می رسد، ستادهای انتخاباتی نامزدها دراین ساعت های پایانی پرجنب و جوش تر از قبل تلاش می کنند تا آرا بیشتری را جمع آوری کنند.

در طول سالیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی،مردمان همیشه در صحنه استان ولایی لرستان همواره حامی نظام مقدس جمهوری اسلامی و ارزش های آن بوده اند و صحنه های پرشور و حماسی برگزاری انتخابات در دوره های مختلف برگ زرینی از افتخارات این دیار است.

در راستای برگزاری این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی داوطلبان و طرفداران آنها در لرستان با تبلیغات زودهنگام و فعالیت در فضای مجازی، شرکت در مراسم های مردمی، ضیافت های پرهزینه و سفره گسترانی های پرزرق و برق، مددگرفتن  از طوایف بزرگ و برگزاری جلسات قسم و هم پیمان شدن سعی در جلب آرا حداکثری داشتند.

در روزهای گذشته نیز با فرا رسیدن زمان تبلیغات رسمی انتخابات، داوطلبان و طرفداران آنها با استفاده از ابزارهای قدیمی و نوین و ابداعاتی نه چندان معقول تلاش می کردند مردم را به سمت خود جذب کنند.

شعارهای مختلف به منظور تحریک احساسات مردم و جوانان و از طرفی سواستفاده از مشکلات و مطالبات مردمی دستاویزی برای جلب حداکثری مردم شده است.

اگرچه نصب پوسترها با ابعاد بزرگ در سطح خیابان ها و معابراصلی و سنگ فرشی از پوسترهای نمایندگان در سطح شهر خرم آباد نظر هر رهگذری را به خود جلب می کند اما در آخرین ساعات تبلیغات داوطلبان  و طرفدارن سعی در انداختن عکس ها و پوسترهای تبلغیاتی خود در حیاط منازل شهروندان دارند و می خواهند به هر طریقی خود را به تمام ساکنان شهر معرفی کنند.

اما امروز را در دفتر تبلیغات انتخاباتی لرستان باید روز همایش های طوفانی و عظیم نامید چراکه در نخستین ساعات صبح پیامک های تبلیغاتی نمایندگان سعی در فراخوان طرفداران در ستادها برای برگزاری همایش های بزرگ دارند.

این همایش ها تلاش برای حضور حداکثری طرفداران نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و در حقیقت به نوعی لشکرکشی کاندیداها و  نمایش طرفداران آنها به دیگر رقبا و استفاده از حربه تضعیف روحیه دیگر طرفداران است.

هرچه به زمان پایان تبلیغات کاندیداهای انتخابات نزدیک تر می شویم ستاد کاندیداها ساعات فعالیت خود را افزایش داده اند به گونه ای که تا حوالی ساعت یک و ۲ بامداد شاهد جنب و جوش افراد داخل آنها هستیم.

حرکت کاروان های پیاده روی یا خودرویی داوطلبان و طرفدارانشان در سطح خیابان های شهر، روزی شلوغ و آشفته در خرم آباد را تجربه می کند و می رود تا در آخرین ساعات امروز به اوج برسد.

امروز با ورق خوردن آخرین برگ دفتر تبلیغاتی داوطلبان انتخابات، گویی این افراد عزم خود را جزم کرده تا به هر شیوه ممکن حداکثر آرا مردم را جلب و راهی بهارستان شوند و به عنوان وکلای مردم وارد کارزار قانون گذاری شوند.

اما مردم باید در روز دوم اسفند با جمع بندی تحرکات تبلیغاتی این افراد از ورود قانون گذاران قانون گریز جلوگیری کنند و با انتخابی اصلح و سالمف شایسته ترین افراد را به خیل مشتاقان قانون گریز کشور اضافه کنند.

 ۱۹۴ نامزد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا پایان روز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه در عرصه رقابت این استان هستند که از این تعداد، ۱۸۲ نفر مرد و ۱۲ زن می باشند.

طبق آخرین آمار اعلام شده حوزه انتخابیه خرم آباد وچگنی ۵۲ نفر ، بروجرد ۳۱ نفر ، الیگودرز ۱۷ نفر، دورود و ازنا ۲۲ نفر، کوهدشت و رومشکان۳۷ نفر ، دلفان و سلسله ۱۱نفر و در پلدختر ۲۴ کاندیدا حضور دارند .

 آمار نامزدهای انصرافی این دوره را ۷۰ نفر بوده که به تفکیک در حوزه انتخابیه خرم آباد وچگنی ۲۰، بروجرد ۱۱ ، الیگودرز ۶، دورود وازنا ۹، کوهدشت ورومشکان ۶، دلفان وسلسله ۱۷ و پلدختر یک نفر بوده است.

لرستان ۹ نماینده در خانه ملت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =