کمبود مدرس کانون زبان در برخی استان‌ها رفع شد

تهران- ایرنا- رییس کانون زبان ایران گفت: کمبود مدرس در برخی از استان‌ها موضوعی بود که با برگزاری چندین مرحله آزمون جذب مدرس تا حد زیادی مرتفع شد.

به گزارش روز چهارشنبه کانون زبان ایران، مصطفی مومنی در نشست فصلی مدیران استانی و ستادی کانون زبان، به تشریح برنامه های سال آیندۀ این مجموعۀ آموزشی در پنج محور پرداخت.

وی سال ۹۹ را سالِ به ثمر رسیدن تلاش ها در این کانون دانست و افزود:  تکریم ارباب رجوع برنامه و همچنین شعارِ ما برای سال آینده خواهد بود؛ اصلاح رفتار اداری در این زمینه نیاز به مربیگری، صرف وقت و فراهم آوردن فضای گفت‌وگو از سوی مدیران دارد تا اصول اخلاق حرفه‌ای را در راستای این شعار با همکاران خود تمرین کنند.

رییس کانون زبان ایران همچنین تغییر و بازسازی محتوای کتب آموزشی و تغییر دوره‌ها و گروه بندی سنین زبان آموزان را برنامه دیگر این موسسه وابسته به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال آینده عنوان کرد و یادآورشد: این تغییرات در مرحلۀ نخست به صورت آزمایشی و سپس به صورت گسترده اعمال و نظام محتوایی جدید جایگزین محتوای قبل خواهد شد.

مومنی ادامه داد: این تغییرات و به‌روزرسانی‌ها به منظور رفع کاستی‌های پیشین صورت می‌گیرد انجام می شود که امیدواریم ضامن موفقیت‌های آیندۀ کانون زبان باشد.  

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور جدولی نردبانی طراحی شده است که در آن مشخص می‌شود زبان‌آموزان نظام محتوایی قبل در چه سطحی از نظامِ جدید قرار خواهند گرفت و نیازی به فرآیند تعیین سطح به جز برای زبان‌آموزان جدیدالورود نخواهد بود.

رییس کانون زبان ایران رویکرد این مجموعه در سال آینده را تمرکز بر دوره‌های آموزشی و دانش‌افزایی مدرسان اعلام کرد و افزود: مدرسان جدیدالورود نیازمند آموزش هستند و مدرسان باتجربه و باسابقه بهترین انتخاب برای آموزش به این عزیزان خواهند بود.

مومنی به توسعه زبان‌های غیرانگلیسی و دوره های برون کانونیا اشاره و خاطر نشان کرد: از مزیت‌های رقابتی کانون زبان، آموزش حرفه ای و علمی زبان‌های غیرانگلیسی هم هست و لازم است اهتمام بیشتری به توسعه این زبانها در استان‌ها صورت گیرد.

وی با تاکید بر توسعه کیفی در مراکز از مدیران خواست نسبت به توسعه‌های کیفی اهتمام بیشتری ورزند، افزود: این مهم در ارتقای وضعیت مراکز و کیفیت تعامل با زبان آموزان و خانواده های ایشان تبلور بیشتری دارد.

رییس کانون زبان ایران با یاداوری برگزاری موفقیت‌آمیز آزمون‌های بین‌المللی و راه اندازی مرکز آزمون تافل در کانون زبان از مدیران استانی خواست برگزاری کلاس‌های آمادگی این آزمون‌ها را در دستور کار خود قرار دهند.

نشست فصلی مدیران استانی و ستادی کانون زبان ایران با حضور رییس، مشاوران و معاونان و مدیران ستادی و استانی کانون زبان در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =