بانوی شطرنجباز گیلانی قهرمان مسابقات ناشنوایان کشور شد

رشت - ایرنا - گیتی نوروز پرشکوهی بانوی ورزشکار گیلانی عنوان قهرمانی مسابقات شطرنج ناشنوایان کشور را کسب کرد.

رئیس هیات ورزشهای ناشنوایان استان گیلان روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت : رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان ناشنوای کشور در تهران برگزار شد و در نهایت گیتی نوروز پرشکوهی از گیلان با غلبه برابر رقبای خود موفق به کسب عنوان نخست و قهرمانی شد.

کریم لیاقت جو افزود : در این دوره از رقابت ها ، ۶۱ شطرنجباز از ۱۷ استان حضور یافتند که این رقابت ها در دو بخش انفرادی و تیمی برگزار شد که خوشبختانه گیتی نوروزپرشکوهی یکی از شطرنجبازان گیلانی حاضر در این مسابقات در بخش انفرادی عنوان قهرمانی را کسب کرد.

وی ادامه داد: همچنین در بخش تیمی نیز ، تیم شطرنج بانوان ناشنوای استان گیلان پس از تیمهای تهران و اصفهان روی سکوی سومی قرار گرفت تا علاوه بر کسب مقام قهرمانی انفرادی، در بخش تیمی نیز مقام کسب کند.

وی اضافه کرد:  علاوه بر  کسب مقام قهرمانی توسط گیتی نوروزپرشکوهی ، آزاده کاووسی، طاهره جلوس و نغمه کساری دیگر اعضای تیم شطرنج بانوان گیلان در رقابتهای قهرمانی ناشنوایان کشور بودند و افسانه اصغرپور نیز به عنوان مربی و سرپرست، تیم شطرنج بانوان ناشنوای گیلان در رقابتهای قهرمانی کشور را همراهی و هدایت می کرد.

 رئیس هیات ورزش های ناشنوایان استان گیلان اضافه کرد: مسابقات شطرنج قهرمانی بانوان ناشنوای کشور گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) در پنج دور و طبق قوانین فدراسیون جهانی شطرنج در تهران برگزار شد.

لیاقت جو خاطرنشان کرد: هیات ورزش های ناشنوایان استان گیلان در ۱۲ رشته ورزشی و در هر دو بخش بانوان و مردان فعالیت دارند که همواره این ورزشکاران در رشته های ورزشی مختلف و در مسابقات کشوری مقام های شایسته ای را کسب می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha