سال آینده چهارمحال و بختیاری ۳۸ طرح‌ اقتصاد مقاومتی دارد

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به روند پیگیری طرحهای اقتصادمقاومتی سال ۹۸ گفت: ۳۸ طرح برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی این استان در سال آینده پیش‌بینی شده است.

علی شهریارپور شامگاه سه‌شنبه در کارگروه اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در نهایت از بین طرح‌ها ۳۰ طرح به‌ عنوان اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۹ انتخاب و اجرایی خواهد شد.

وی افزود: از مجموع این طرح‌ها ۸ طرح مربوط به جهاد کشاورزی، ۸ طرح مرتبط با راه و شهرسازی، ۲ طرح مختص آب و فاضلاب روستایی، ۲ طرح از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ۲ طرح ویژه آب منطقه‌ای است.

شهریارپور تصریح کرد: همچنین برای مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی، منابع طبیعی و آبخیزداری، امور عشایر، آب و فاضلاب شهری، صنعت، معدن و تجارت، آب منطقه‌ای، شرکت شهرک‌های صنعتی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، پارک علم و فناوری، شرکت گاز، شرکت توزیع نیروی برق، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان همیاری شهرداری‌ها و پزشکی قانونی هر کدام یک طرح برای اقتصاد مقاومتی در سال آینده پیش‌بینی شده است.

وی یادآور شد: مدیران دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری موظفند به طرح‌های اقتصاد مقاومتی نگاه ویژه داشته باشند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: هر کدام از دستگاه‌های اجرایی استان باید یک گروه کاری ویژه پیگیری و اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی تشکیل دهند.

وی گفت: پیگیری جذب اعتبارات ملی برای اجرایی بسیاری طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در دستورکار قرار گیرد.

شهریارپور تاکید کرد: تاکنون یک‌هزار و ۵۳۰ ریال اعتبار مازاد بر روند طبیعی طرح‌های مصوب سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به چهارمحال و بختیاری برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، با اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در چهارمحال و بختیاری می‌توان بخشی از اهداف افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی را محقق کرد.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۴۷ هزار نفر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =