استاندار چهارمحال و بختیاری:اختلاف نظر کارشناسی درباره یکی از محورهای اردل رفع شود

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: یک گروه‌کاری متشکل از معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، ادارات‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، راه و شهرسازی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، فرمانداری شهرستان کیار، منابع طبیعی و آبخیزداری، نماینده بازرسی و مشاوره طرح برای تعیین مسیر تکمیلی جدید جاده اردل – گورمیزه – دوپلان تشکیل و بررسی شود.

اقبال عباسی شامگاه سه‌شنبه در کارگروه اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: این گروه‌کاری، متخلف یا متخلفانی که نقشه مصوب راه را در این طرح نادیده گرفته‌اند، شناسایی و به مقام قضایی و تخلفات اداری معرفی کنند.

وی افزود: این گروه‌کاری باید تا یک هفته دیگر نتیجه تعیین مسیر جدید را اعلام و اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری آن را دنبال کند.

عباسی همچنین تصریح کرد: تکمیل زیرساخت‌های پیست‌های اسکی بارده در شهرستان بن و چلگرد در شهرستان کوهرنگ از طریق بخش خصوصی ضرورت دارد.

وی یادآور شد:در این راستا، اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری باید با کمک کارشناسان و وزارتخانه مربوطه طرحی کامل و جامع را برای پیست اسکی کوهرنگ تهیه و ارائه کند.

استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: آمادگی کمک به اجرا و تکمیل زیرساخت‌های مربوط به پیست‌های اسکی بارده در شهرستان بن و چلگرد در شهرستان کوهرنگ از طریق اعتبارات تبصره ۱۹ و کمک‌های فنی و اعتباری به بخش خصوصی وجود دارد.

وی گفت: مدیران دستگاه اجرایی چهارمحال و بختیاری که طرح‌های اقتصاد مقاومتی را پیگیری و اجرا نکنند به وزیر مرتبط معرفی می‌شوند.

عباسی تاکید کرد: طرح‌های مهم اشتغال‌زای دارای مطالعه و همگام با اهداف اقتصاد مقاومتی به عنوان طرح‌های اقتصاد مقاومتی مطرح شود.

وی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی طرح‌های پیشنهادی برای اقتصاد مقاومتی سال  ۱۳۹۹ را تا ۵ روز دیگر به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری ارایه کنند تا پس از جمع‌بندی‌های کارشناسی لیست نهایی این طرح‌ها مشخص شود.

به گزارش ایرنا، برای تعیین مسیر تکمیلی جدید جاده اردل – گورمیزه – دوپلان اختلاف نظرهای کارشناسی بین ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری و راه و شهرسازی استان وجود داشت که قرار شد از طریق یک گروه کاری متخصص بررسی و رفع شود.

شهرستان اردل در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

به گفته برخی از کارشناسان  این جاده بُعد مسافت بخش میانکوه و مشایخ را حدود ۲۰ کیلومتر کوتاه می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =