راننده کامیون واژگون شده در جاده سقز - بانه‌ جان باخت

سنندج‌ - ایرنا - فرمانده پلیس راه کردستان گفت: یک دستگاه کامیون حامل میوه که از استان آذربایجان غربی به سمت مرز سیرانبند در حرکت بود در جاده‌ سقز - بانه واژگون شد و راننده در این حادثه جان خود را از دست داد.

سرهنگ عیسی گوهری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کامیون بامداد امروز در نزدیکی بانه و در محدوده سبدلو بر اثر سرعت بالا و عدم توانایی کنترل خودرو توسط راننده واژگون شد.

وی با اشاره به وضعیت جوی حاکم بر جاده‌های استان کردستان افزود: در بیشتر محورهای ارتباطی استان شاهد بارندگی باران و مه گرفتگی هستیم لذا توصیه داریم رانندگان در این شرایط با دقت بیشتری رانندگی کرده و سرعت مطمئنه را رعایت کنند تا دچار حادثه‌ نشوند.

طول شبکه راه های استان هفت هزار و ۸۳۴ کیلومتر است که این میزان شامل ۶ هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢٦ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است.

استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می‌شود. جاده‌های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده‌های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه‌ها هنگام بارش باران عمدتا شاهد لغزندگی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =