۸۵ درصد فرایند انتخابات در ایلام الکترونیکی برگزار می‌شود

ایلام- ایرنا- مدیرکل ارتباطات زیرساخت ایلام گفت: با تدابیر و اقدامات انجام شده ۸۵ درصد فرایند انتخابات در در این استان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

رضا حسن‌بیگی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از آمادگی کامل شرکت ارتباطات زیرساخت استان در راستای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و اظهار داشت: با اعلام نیاز مبنی بر برگزاری انتخابات الکترونیکی در این استان زیرساخت‌های ارتباطی لازم با تجهیز فیبرهای نوری در تمام نقاط درخواست شده تامین شده است و در زمان برگزاری انتخابات هیچ مشکلی دراین زمینه وجود ندارد.

وی با اشاره اقدامات انجام شده برای الکترونیکی برگزار شدن انتخابات افزود: شرکت ارتباطات زیرساخت استان کلیه زیرساخت‌های ارتباطی استان شامل یک هزار و ۲۲۰ کیلومتر شبکه فیبرنوری، ۱۳۰ گیگابیت بر ثانیه ظرفیت دیتا و راه‌اندازی هفت ایستگاه پرظرفیت رادیویی جهت پوشش و سرویس دهی به شرکت مخابرات و سایر اپراتورها را در راستای برگزاری انتخابات فراهم کرده است.

 مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان ایلام با بیان اینکه بیش از ۸۵ درصد فرایند انتخابات در استان بصورت الکترونیکی برگزار می‌شود، یادآور شد: تدابیر لازم در راستای پایداری شبکه ارتباطی استان و هرگونه اختلال و قطع ارتباط احتمالی شبکه نیز در نظر گرفته است.

استان ایلام بر اساس آمار رسمی در ۱۰ دوره گذشته برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی میانگین مشارکت ۷۵ درصدی در انتخابات را ثبت کرده است که از ۷۰ درصد معیار مشارکت حداکثری بالاتر است.

در استان ایلام از بین ۱۳۹ نفر داوطلب، صلاحیت ۶۱ نامزد نهایی از سوی شورای نگهبان تایید شد که در روزهای اخیر با انصراف تعدادی از این افراد در نهایت ۲۸ نفر در حوزه شمالی و ۱۹ نفر در حوزه جنوبی به رقابت خواهند پرداخت.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۵۵۴ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی در نقاط مختلف استان ایلام در هر دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha