۳۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲:۰۵
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 83680272
۰ نفر

برچسب‌ها

آمریکا فعالیت ۵ بنگاه رسانه‌ای چین را محدود کرد

تهران- ایرنا- دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بر فعالیت پنج بنگاه بزرگ رسانه‌ای چین در ایالات متحده محدودیت‌هایی اعمال کرد.

به گزارش بامداد چهارشنبه رویترز، مقام‌های آمریکایی واشنگتن با این رسانه‌های چینی همچون سفارتخانه‌های خارجی رفتار کرده و آنها باید کارکنان و املاک خود در آمریکا را نزد وزارت خارجه ثبت کنند.
دو مقام ارشد آمریکایی گفتند؛ این تصمیم به دلیل آن اتخاذ شده که چین کنترل خود را بر رسانه‌هایش گسترش داده است و از آنها برای اشاعه پروپاگاندای چینی استفاده می‌کند.
خبرگزاری شینهوا، شبکه تلویزیونی «چاینا گلوبال»، رادیو بین‌المللی چین، شرکت «چاینا دیلی دیستریبیوشن» و «های تیان» پنج بنگاه رسانه‌ای هستند که آمریکا بر فعالیت آنها محدودیت اعمال کرده است.
روزنامه انگلیسی زبان «چاینا دیلی» توسط حزب کمونیست چین منتشر می‌شود. شرکت های تیان نیز روزنامه «مردم» چین که ارگان رسمی کمیته مرکزی حزب کمونیست است را توزیع می‌کند.
طبق محدودیت‌های جدید، این بنگاه‌ها باید استخدام یا اخراج نیرو در شعب خود در آمریکا و همچنین اجازه یا خرید ملک را به وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کنند. این رسانه‌ها برای خرید یا اجاره ملک باید تأییدیه دولت آمریکا را دریافت کنند.
تنش در روابط چین و آمریکا از زمانی که ترامپ به ریاست جمهوری رسیده، افزایش یافته است. جنگ تجاری، حمایت آمریکا از تایوان و متهم شدن چین به جاسوسی در ایالات متحده بخشی از تنش‌ها میان دو کشور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha