۷۹ شرکت دانش بنیان درقم فعال است

قم-ایرنا- رییس پارک علم و فناوری قم با اشاره به روند توسعه شرکت های دانش بنیان دراستان گفت: ۷۹ شرکت دانش بنیان در سطح قم فعال است.

سید حسین اخوان علوی شامگاه سه‌شنبه درآیین اختتامیه اولین جشنواره استانی فیلم کوتاه نوآوری و فناوری در تالار مرکزی شهر قم بیان کرد: همچنین ۱۶۵ واحد فناور درمراکز رشد و پارک علم و فناوری استان فعال بوده و بیش از ۲ هزار تن در این شرکت‌ها اشتغال دارند.

وی وضعیت قم درتوسعه شرکت‌های دانش بنیان را مطلوب ارزیابی کرد و  اضافه کرد: قم از نظر تعداد فعالیت شرکت های دانش بنیان در رتبه هشتم کشور قرار دارد.

اخوان علوی افزود: شرکت‌های دانش بنیان قم سال گذشته بیش از یک میلیون صادرات داشته‌اند و زمینه برای افزایش صادرات کاملا فراهم است.

وی تصریح کرد: حرکت در مسیر اقتصاد دانش بنیان و مبتنی بر فناوری برای آینده اقتصادی و پیشرفت کشور اجتناب ناپذیر است.

وی گفت: برای حرکت در مسیر اقتصاد دانش بنیان باید زیست بوم فعالیت شرکت های دانش بنیان ایجاد شود و فرهنگ سازی لازم نیز برای کنشگری تمام کنشگران فراهم شود.

اخوان علوی خاطرنشان کرد: برای تقویت شرکت‌های دانش بنیان مبتنی بر فناوری باید فرهنگ را در خدمت فرهنگ قرار دهیم که حمایت از تولیدات رسانه ای و تولید فیلم کوتاه و مستند در این زمینه از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است.

ارسال ۱۶۳ اثر به نخستین جشنواره استانی فیلم کوتاه نوآوری و فناوری 

دبیر نخستین جشنواره استانی فیلم کوتاه نوآوری و فناوری قم نیز بیان داشت: ۱۶۳ اثر در مجموع به دبیرخانه نخستین جشنواره فیلم کوتاه نوآوری و فناوری این استان ارسال شد.

حمید رضا شوشتری ابراز کرد: از این بین ۲۱ اثر پس از داوری به بخش نهایی راه یافت و برگزیدگان در ۵ بخش رپرتاژ آگهی، کلیپ‎، انیمیشن، موشن گرافیک، بخش های جنبی آماتور و حرفه‌ای و بخش موبایلی و بخش ویژه شامل شهدای فناوری و وقف تجلیل می‌شوند.

وی اضافه کرد: این جشنواره به عنوان تجربه نخست در نوع خود و در سطح استانی برگزار می‌شود، اما استقبال غیر منتظره‌ای انجام گرفت.

وی اظهار داشت: تقویت فیلمسازی درحوزه فن‌آوری، حمایت مادی و معنوی ازهنرمندان عرصه فناوری، ارتقای آموزش، تحلیل، تبیین و روش‌های ساخت انواع فیلم های مستند و غیر مستند برای معرفی و شناسایی نخبگان و صاحبان ایده های جدید، کمک به فرایند تجاری سازی ایده و محصولات دانش بنیان، از جمله اهداف این جشنواره است.

شوشتری با تاکید بر ظرفیت های ملی در تولید فیلم کوتاه نوآوری، اظهار کرد: این جشنواره از سال آینده به صورت ملی برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =