سفیر جدید ایران در بروکسل: بلژیک و اتحادیه اروپا موضع مستقل اتخاذ کنند

تهران- ایرنا- سفیر ایران در بروکسل بر ضرورت اتخاذ موضع مستقل اروپا و حفظ آن تاکید و ابراز امیدواری کرد با توجه به پیشینه روابط خوب دو کشور شاهد توسعه روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف باشیم.

به گزارش بخش دیپلماسی رسانه‌ای و عمومی سفارت ایران در بلژیک، «غلامحسین دهقانی» سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در بروکسل، صبح سه‌شنبه با «فرانس شونه» مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه این کشور دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

‌در این دیدار دو طرف ضمن اشاره به روابط دیرینه و دوستانه دو کشور، بر وجود ظرفیت‌های فراوان در حوزه‌های مختلف برای همکاری و توسعه روابط دو جانبه تاکید کردند.

‌سفیر ایران در بروکسل از بلژیک به عنوان یکی اعضای غیر دائم شورای امنیت و تسهیل‌کننده قطعنامه ۲۲۳۱ یاد کرد که پس از خروج یکجانبه آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های غیر قانونی این کشور، مواضع مثبتی در حمایت از برجام و چندجانبه‌گرایی اتخاذ کرده است.

وی بر ضرورت اتخاذ و حفظ موضع مستقل اروپا تاکید و ابراز امیدواری کرد با توجه به پیشینه روابط خوب دو کشور شاهد توسعه روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف باشیم و بلژیک و سایر کشورهای اتحادیه اروپایی برای کاهش تاثیر تحریم‌های غیر قانونی امریکا قدم‌های موثری بردارد.

‌در این دیدار فرانس شونه، مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه بلژیک نیز برای دهقانی آروزی موفقیت کرد و بر ضرورت ارتقا روابط و تسهیل همکاری‌ها بین دو کشور تاکید کرد.

‌دهقانی پیش از این مسوولیت‌هایی از جمله معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، مدیرکل امور سیاسی بین‌المللی وزارت خارجه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک را برعهده داشته است.

‌وی همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران نزد اتحادیه اروپا و سفیر اکردیته نزد کشور لوکزامبورگ را نیز برعهده دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =