شمار نامزدهای خبرگان در خراسان شمالی به ۲ نفر رسید

بجنورد- ایرنا- با انصراف یک تن دیگر از نامزدهای مجلس خبرگان رهبری، شمار نامزدهای حاضر در عرصه رقابت انتخابات میاندوره پنجمین دوره این مجلس در خراسان شمالی به ۲ نفر رسید.

دبیر ستاد انتخابات خراسان شمالی، سه شنبه با تایید این مطلب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حجت‌الاسلام‌ یاسر سعادتی، امروز انصراف خود را به صورت مکتوب به فرمانداری بجنورد ارائه داده است.
مهردخت قوپرانلو افزود: اکنون تنها ۲ نامزد شامل آیات غلامرضا فیاضی و علی محمدی خراسانی، در عرصه رقابت های انتخاباتی مجلس خبرگان رهبری، برای تصاحب تنها کرسی نمایندگی خراسان شمالی در خبرگان رهبری باقی مانده اند.
از میان ۳۶ نفری که داوطلب نامزدی برای کسب نمایندگی این استان در نخستین میاندوره پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان شده بودند، پنج نامزد مورد تایید قرار گرفتند که تاکنون سه تن از آنان شامل مظاهری کرونی، رجایی اربابی و سعادتی از دور رقابت ها کناره گرفته اند.

با توجه به درگذشت آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده ادوار این استان در مجلس خبرگان رهبری در اردیبهشت پارسال، جایگزین وی در انتخابات اسفند ماه امسال برگزیده خواهد شد.
بر اساس اعلام ستاد انتخابات خراسان شمالی، در این استان ۸۶۳ هزار نفری بیش از ۶۵۸ هزار نفر در انتخابات پیش رو واجد شرایط رای دادن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =