برترین ایده‌پردازان نخستین استارت آپ «انتخاباتی» معرفی شدند

تهران- ایرنا- نخستین استارت آپ انتخاباتی با هدف جریان سازی و گفتمان سازی در کشور برگزار شد و از ۲۵۰ اثر راه یافته، ۳ اثر مقام اول تا سوم را بدست آوردند.

نخستین رویداد استارت آپ انتخاباتی، شامگاه سه شنبه در دانشگاه تربیت مدرس با حضور اساتید، مسوولان و دانشجویان برگزار شد و  ۱۰ اثر از ۲۵۰ اثر برگزیده نیز در مراسم اختتامیه با ارائه شرکت کنندگان و حضور داوران مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت ۳ استارتاپ از سوی داوران بعنوان آثار برگزیده انتخاب شد.
«جلال درخشه» عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، زاهد غفاری عضو هیات علمی دانشگاه شاهد، محمدباقر خرمشاد عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و  محمد شفیعی فر عضو هیات علمی دانشگاه تهران داوران نخستین رویداد استارتاپی انتخابات در ایران بودند.
بر اساس این گزارش، امیر شمسینی از دانشگاه پیام نور قزوین با ایده روش های نوین انتخاب اصلح در کلانشهرها،  مهدی اسماعیلی بیدهندی استادیار دانشگاه تهران با ایده اپلیکیشن انتخاباتی انتخاب و محمدرضا دادفر استادیار پژوهشگاه مواد وانرژی با ایده اپلیکیشن معرفی و تبلیغ نامزدهای انتخاباتی به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند و با اهدا لوح و جوایزی از آنها تقدیر شد.

«جلیل دارا» عضو گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس در این مراسم گفت: بسیج اساتید با رویکرد افزایش مشارکت مردم در انتخابات و انتخاب نامزدهای اصلح در کشور برنامه استارتاپ انتخاباتی را برای نخستین بار راه اندازی کرد. 

وی گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری، بسیج اساتید برای رفع مسائل کشور وارد میدان شده و در انتخابات هم رویکرد حل مسئله را در پیش گرفته است.

رییس بسیج استان تهران با بیان اینکه در این رویداد استارت‌آپی حدود ۲۵۰ اثر فاخر از مرحله استانی به مرحله کشوری رسیده است، افزود: داوری‌ها در دو مرحله صورت گرفت  و داوران از میان هفت نفر از اساتید نخبه دانشگاه‌های تهران برگزیده شده‌اند که در نهایت ۱۰ ایده را برای مرحله اختتامیه  انتخاب کردند.

عضو گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر اینکه هدف این رویداد گفتمان سازی و جریان سازی انتخاباتی است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی در حوزه امنیت، نظامی، فرهنگی و دیگر  حوزه‌ها  پیشرفت های شگرفی داشته و حرف نخست را در سطح منطقه و جهان می زند. ما نیز باید تلاش کنیم  با تقویت نظام کارآمد مردم سالاری دینی در منطقه، برتری جمهوری اسلامی را بیش از پیش آشکار کنیم. 

این استاد دانشگاه ادامه داد: امروزه شاهدیم که درصد آمار مشارکت مردم در جمهوری اسلامی از بسیاری از کشورهای جهان بالاتر است و حتی طبق آمار سازمان ملل، میزان مشارکت در ایران از آمریکا که خود بنیانگذار انتخابات بوده است بیشتر است. دلیل‌ دستاوردهای مردم سالاری دینی، استقلال، آزادی و عظمت ملت ایران نیز وجود ولایت فقیه است.
وی با بیان اینکه یکی از اجزای دولت سازی که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید ویژه دارند، انتخابات است تاکید کرد: ما باید بتوانیم انتخابات را کارآمدتر و بی نقص‌ کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =