طرح توسعه سواد بین زنان عشایر کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح توسعه سواد بین زنان و دختران عشایر این استان همزمان با ۱۱ استان دیگر کشور از امروز سه شنبه در استان آغاز شد.

هادی زارع پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اهداف اصلی اجرای این طرح در کهگیلویه و بویراحمد و ۱۱ استان دیگر کشور شامل ارتقای روزافزون سواد زنان و دختران عشایر ۱۰ تا ۴۹ سال، افزایش پوشش تحصیلی زنان و دختران عشایر بازمانده از تحصیل و ایجاد عدالت آموزشی بین آنان است.

وی افزود: ۴۰۰ سوادآموز زن و دختر عشایر کهگیلویه و بویراحمد در مناطق عشایری دهدشت، دنا، چاروسا، دیشموک، لوداب و مارگون زیر پوشش این طرح قرار می گیرند و آموزش به آنها را نیز ۴۰ مربی بر عهده دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سه سال گذشته ۷۶۳ نفر از زنان و دختران عشایر استان زیر پوشش این طرح قرار گرفتند.

زارع پور عنوان کرد: اجرای این طرح در کهگیلویه و بویراحمد فرصتی ارزنده برای ارتقای کمی و کیفی شاخص های دسترسی زنان و دختران عشایر استان به منابع و امکانات آموزشی خواهد بود.

وی ابراز داشت: بر اساس این طرح توانمندسازی زنان و دختران عشایر کهگیلویه و بویراحمد در زمینه های مهارت های زندگی و اجتماعی مدنظر است.

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ نرخ باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲.۷ درصد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =