بازار کشور در شرایط امن و باثبات قرار دارد

قم - ایرنا - معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبیرکارگروه تنظیم بازار گفت: با تمهیدات اندیشیده شده بازار کشور در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی در شرایط امن و باثبات قرار دارد.

عباس قبادی روز سه‌شنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان قم، بیان کرد: تمام تلاش ما فراهم کردن رضایت خاطر مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در کنار هم است و مراقب هستیم تا درفرآیند توزیع کالاها،‌ شرایطی پیش نیاید که موجب نارضایتی شود و تاثیر منفی بر بازار داشته باشد.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه‌های فصلی و دایمی راهکاری مناسب برای عرضه بهتر محصولات موردنیاز مردم است و موجب افزایش رضایت عمومی از وضعیت بازار می‌شود.

وی ادامه داد: هدف و تلاش ما تثبیت قیمت کالاها در ایام پیش‌روست و در حقیقت دلیلی برای افزایش قیمت محصولات در اکثر موارد وجود ندارد.

قبادی گفت:‌ مسئولان دستگاه قضایی و بانک مرکزی با ستاد تنظیم بازار همکاری کامل دارند و همین تلاش‌ها موجب شده،‌ بازار کشور در وضعیتی امن و قابل‌قبول باشد.

وی بیان کرد: هیچ قیمت‌گذاری در سطح کشور بدون نظر ستاد تنظیم بازار قانونی نیست و موارد خارج از این موضوع، تخلف است.

وی ادامه داد:‌ در ستاد تنظیم بازار، اقدامات کارشناسی لازم برای قیمت‌گذاری و نحوه توزیع کالاها و ارائه خدمات صورت می‌گیرد تا هم تولیدکنندگان داخلی متضرر نشود و هم رضایت مردم از وضعیت بازار محقق شود.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:  قم در زمینه تهیه و توزیع کالا در بازار وضعیت مطلوبی دارد و برای مدیریت بهتر این فرآیند با مسئولان استان همکاری خواهیم کرد تا در توزیع کالاهایی که تاریخ‌ مصرف دارند بنابر صلاح‌دید خودشان اقدام کنند.

وی بیان کرد: وضعیت قم در تولید و توزیع گوشت مرغ مناسب است و ما آماده‌ایم به هر میزان که مسئولان استان اعلام کنند مرغ منجمد برای تنظیم بازار شب عید در اختیارشان قرار دهیم.

وی ادامه داد: وجود کیوسک‌های نظارت و بازرسی بازار در سطح شهر قم طی ایام خاص همچون تعطیلات عید نوروز،‌ کار ارزشمندی است و موجب افزایش آرامش خاطر زائران از حضور در این استان و خرید از بازار آن می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =