اشرف غنی خواستار اتحاد در افغانستان شد

تهران- ایرنا- «محمد اشرف غنی» پس از آنکه کمیسیون انتخابات افغانستان وی را برنده نهایی چهارمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کرد، خواستار اتحاد داخلی و تلاش برای پایان رقابت‌ها، نفاق، فقر و جنگ در این کشور شد.

به گزارش سه‌شنبه ایرنا، غنی در ارگ ریاست جمهوری افغانستان گفت: به همه اعلام می‌کنم که لحظه رقابت‌ها پایان یافته و اکنون لحظه همکاری برای کمک به ملتی می‌باشد که ۴۰ سال زجر کشیده است. مسؤولیت این تیم این است که دردها را درمان کند و گذشته‌های تلخ و گرسنگی را به پایان برساند.
وی با بیان اینکه «هر کسی که در این کشور حضور دارد خواهر و برادر ما و شریک ما در تحکیم قانون اساسی است» افزود: لحظه آن است که صلح را در همه جای وطن برقرار کنیم. لحظه آن است که دست به دست هم بدهیم و کشور را از دست نفاق، فقر و جنگ خارج کنیم.
غنی همچنین خواستار اتحاد داخلی شده و اضافه کرد: بیایید منافقین داخلی و خارجی را شرمنده کنیم.
وی با اشاره به مذاکرات صلح با طالبان ادامه داد: نتایج مذاکرات روشن است و آن نمایش قدرت و جذبه برای جذب کردن طالبان و هر گروه مسلح دیگر در روند صلح است.
غنی تاکید کرد: تفنگ گره‌ای را حل نمی‌کند، زبان و منطق است که گره را حل می‌کند.
وی با بیان اینکه «وقت آن است که افغانستان را متحد کنیم» اظهار داشت: باید هویت کشور را از تجاوز حراست کنیم.
کمیسیون انتخابات افغانستان امروز سه‌شنبه «محمد اشرف غنی» را برنده نهایی چهارمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور اعلام کرد.
«حواعلم نورستانی» رییس کمیسیون انتخابات افغانستان در نشستی خبری اعلام کرد که  محمد اشرف غنی از مجموع یک میلیون و ۸۲۳ هزار و ۹۴۸ رای با کسب ۵۰.۶۴ درصد آرا و ۹۲۳ هزار و ۵۹۲ رای پیروز انتخابات ششم مهرماه ۱۳۹۸ این کشور است و عبدالله عبدالله با کسب ۷۲۰ هزار و ۸۴۱ رای معادل ۳۹.۵۲ درصد در رده دوم قرار گرفته است.

وی افزود: گلبدین حکمتیار با بدست آوردن ۷۰ هزار و ۲۴۳ رای معادل ۳.۸۵ درصد سوم و رحمت الله نبیل هم با گرفتن ۱.۸۶ درصد در جایگاه چهارم قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =