اتحادیه میهنی کردستان عراق دو رییس را برای خود برگزید
«بافل طالبانی» (راست) و «لاهور شیخ جنگی» (چپ)

تهران - ایرنا - شورای رهبری حزب اتحاد میهنی کردستان عراق پس از برگزاری جلسات طولانی سرانجام امروز (سه شنبه) «بافل طالبانی» و «لاهور شیخ جنگی» را به طور مشترک به عنوان رییسان این حزب مهم در اقلیم کردستان عراق برگزید.

به گزارش شبکه خبری اقلیم کردستان عراق "رووداو"، نشست شورای رهبری حزب اتحاد میهنی با حضور ۹۳ نفر برگزار شد و «بافل طالبانی» و «لاهور شیخ جنگی» توانستند با به دست آوردن ۹۲ رای، ریاست این حزب را به طور مشترک بر عهده بگیرند.

شیخ جنگی در این نشست اعلام کرد که ماموریت اصلی وی و طالبانی به عنوان رییسان حزب اتحاد میهنی نزدیک تر شدن هرچه بیشتر به شهروندان اقلیم کردستان عراق است.

طالبانی هم تاکید کرد که رییسان حزب اتحاد میهنی با کمک یکدیگر برای پیشبرد حزب کار خواهند کرد.

اعضای اتحادیه میهنی همچنین تصمیم گرفتند که هیاتی به ریاست "لاهور شیخ جنگی" برای رایزنی در خصوص تشکیل کابینه جدید عراق به بغداد اعزام کنند.

اتحادیه میهنی کردستان عراق در ۱۹۷۵ قرن گذشته میلادی، در پی فروپاشی حزب دمکرات ملا مصطفی بارزانی، توسط جلال طالبانی و همفکران او در حزب دمکرات کردستان عراق تاسیس شد و جلال طالبانی از آن هنگام با عنوان دبیرکل ، رهبری این حزب کردی را تا  سوم اکتبر ۲۰۱۷  میلادی، روزی که در بیمارستانی در برلین آلمان چشم از جهان فرو بست، بر عهده داشت.

طالبانی از سال ۲۰۰۵ میلادی همزمان ریاست جمهوری عراق را نیز عهده دار بود و تا سال ۲۰۱۲ زمانی که به دلیل سکته مغزی عملا از عرصه سیاست خارج شد، نقش بزرگی در حل اختلافات در روند سیاسی عراق داشت.

در عین حال شورای رهبری اتحادیه میهنی ، بعد از وفات طالبانی، سمت دبیرکلی را از حزب حذف و سیستم رهبری را به ریاستی تبدیل کرد تا امروز در چارچوب یک رای گیری درون حزبی بافل پسر طالبانی و لاهور شیخ جنگی مشترکا ریاست این حزب کردی را بگیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =