صادرات محصولات تولیدی هرمزگان ۲۵ درصد افزایش یافت

بندرعباس- ایرنا- میزان صادرات محصولات تولیدی استان هرمزگان از ابتدای امسال تا پایان دیماه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۲۵ درصد رشد داشته است.

استاندار هرمزگان عصر سه شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هرمزگان اظهار داشت: در این مدت مجموع میزان تولید واحدهای بزرگ صنعتی فعال در استان بیش از ۱۸ میلیون تن بوده که رشد حاصل شده در صادرات این محصولات نشان از رونق تولید و صادرات در هرمزگان دارد.

فریدون همتی با تاکید بر فعال شدن سامانه صدور مجوز و رصد طرح های سرمایه گذاری در هرمزگان، افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی و همچنین مناطق آزاد و ویژه اقتصادی استان باید به این سامانه متصل باشند.

وی ادامه داد: با اتصال دستگاه های اجرایی به این سامانه و پس از ثبت درخواست سرمایه‌گذاران، به سرعت روند صدور مجوزها انجام و همچنین وضعیت اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری نیز از این طریق مورد رصد و بررسی قرار گیرد.

همتی در بخش دیگری از صحبتهای خود در این نشست بخشنامه بخشش سود و جرایم تسهیلات بانکی واحدهای فعال در امر تولید را مورد اشاره قرار داد و گفت: تسهیلات پرداخت شده به واحدهای تولیدی از سال ۹۳ مشمول این قانون می شود.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: بنگاه‌های تولیدی تا پایان اسفندماه سال جاری فرصت دارند تا برای بخشش سود و جرایم مربوط به تسهیلات خود اقدام و مراجعه کنند و این امر کمک و مشوق خوبی برای این واحدها خواهد بود.

در این نشست مشکلات دو واحد هتل در حال ساخت در جزیره کیش مورد بررسی قرار گرفت و مصوباتی نیز برای رفع مشکل آنها مورد تایید قرار گرفت.

 استان هرمزگان در جنوب ایران از جمله مناطق مهم و راهبردی کشورمان است که فعالیت ها در آن در حوزه های مختلف به ویژه صنعت با شتاب هر چه تمام تر در حال انجام است و همگان شاهد شکوفایی صنعت این استان روی ریل تدبیر هستند.

 در حال حاضر هرمزگان به قطب صنایع فلزی فولاد و آلومینیوم در کشور تبدیل شده و ۹۰۹ واحد صنعتی و بیش از۲۷ هزار نفر در حوزه صنعت این استان مشغول به فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =