کسب چهار مدال طلا، نقره و برنز توسط فرنگی کاران ایران

تهرام- ایرنا- نمایندگان کشورمان در پایان روز نخست رقابت‌های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا به ۲ مدال طلا، یک نقره و یک برنز دست یافتند.

مسابقات پنج وزن نخست سی امین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا امروز (سه شنبه) در شهر دهلی نو هند برگزار شد که در پایان پویا ناصرپور و امین میرزازاده در اوزان ۵۵ و ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و پژمان پشتام و میثم دلخانی نیز به ترتیب در اوزان ۷۷ و ۶۳ کیلوگرم صاحب مدال نقره و برنز شدند.  

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا ناصرپور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل دونگ هیوک وون از کره جنوبی با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۸ بر ۷ آروجان حالاکورکی از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. ناصر پور در دیدار پایانی با نتیجه ۸ بر صفر از سد جسوربک اورتیبکوف از ازبکستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر یوشیکی یامادا از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل المورات تاسمورادوف دارنده مدال برنز المپیک و نقره و برنز جهان از ازبکستان با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. دلخانی در این دیدار با نتیجه ۲ بر صفر یرنور فیتداخمتوف از کشور قزاقستان را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه ۳ بر یک از سد بهزاد عمراف از ازبکستان گذشت وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر مصلح الدین اوروکوف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله در مصاف با رنات الیاز اولو از قرقیزستان با نتیجه ۵ بر صفر پیروز و به دیدار فینال راه یافت. پشتام در دیدار فینال در مصاف با تمرلان شادوکایف دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از قزاقستان با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۷ کیلوگرم بهروز هدایت پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۶ از سد رستم آساکولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در حالی که تا ثانیه های پایانی با نتیجه ۷ بر صفر از آزات سالیندینوف از کشور قرقیزستان جلو بود به دلیل مصدومیت از ناحیه پا به کشتی ادامه نداد و مغلوب شد. هدایت با توجه به مصدومیت پیش آمده در دیدار رده بندی نیز حاضر نشد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دور اول در یک دیدار نزدیک با نتیجه ۳ بر ۳ مقابل منصور شادوکایف از قزاقستان به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر یک آرتا سونودا از ژاپن را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. میرزازاده در دیدار فینال با نتیجه ۹ بر صفر مین سئوک کیم دارنده مدال برنز جهان از کره جنوبی را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

رضایت «بنا» از نتایج فرنگی‌کاران

«محمد بنا» سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در این خصوص اظهار داشت: تیم ملی ایران توانست به ۲ مدال طلا، یک نقره و یک برنز دست پیدا کند که نتیجه خوبی است.

وی افزود: خوشبین زیادی دارم امین کاویان هادی ساروی به مدال دست طلا کسب کنند اما با توجه به اینکه محسن نژاد و اسدی اولین تجربه خود در بزرگسالان تجربه می‌کنند شاید به مدال طلا دست پیدا نکنند اما برای گرفتن مدال شانس دارند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی خاطرنشان کرد:سطح مسابقات آسیایی متوسط بود اما با توجه به اینکه تیم قدرتمندی داریم در صورتی کمه این مسابقات در سطح بالایی نیز برگزار می‌شد قرار گرفتن روی سکوی دور از دسترس نیست.

بنا در پایان گفت: از تهران به ما گفته بودند این مسابقات سهمیه المیپک دارد اما وقتی به اینجا رسیدیم متوجه شدیم چنین چیزی واقعیت ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =